МЗС вимагає від Росії скасувати вирок Карпюку і Клиху та повенути їх в Україну

Міністерство закордонних справ України називає ганебним вирок Верховного суду Чечні українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху та вимагає повернути їх на Батьківщину
Depo.Влада
26 травня 2016 21:09
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляється у заяві МЗС, передає depo.ua.

"МЗС України вимагає від російської сторони негайного скасування цього протиправного рішення та звільнення Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Вимагаємо також звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України, які є політичними заручниками та жертвами російської агресії проти України", - йдеться у заяві.

У МЗС також зазначають, що ця справа є апогеєм продовження російською владою політичного переслідування громадян України з активною проукраїнською громадянською позицією в умовах триваючої агресії з боку Російської Федерації проти України.

"Російська сторона неприховано демонструвала замовний характер справи – докази сторони захисту та свідчення рідних незаконно ув’язнених українців систематично відхилялися, а щодо Миколи Карпюка та Станіслава Клиха неодноразово застосовувалися у ході слідчих дій тортури та інші заборонені методи дізнання", - йдеться у заяві.

У МЗС додають, що протягом усього часу утримання українців чинилися незаконні перешкоди щодо їх відвідання консульськими посадовими особами України, що є грубим порушенням норм міжнародного права.

"Цей вирок є черговим беззаперечним доказом того, що в сучасній Росії відсутнє незалежне правосуддя", - наголошується в заяві.

Нагадаємо, що Верховний суд Чечні визнав українських громадян Миколу Карпюка та Станіслава Клиха винними у веденні бойових дій проти федеральних військ РФ в ході Чеченської війни 1994-1996 рр. та засудив їх до 22,5 та 20 років позбавлення волі.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада