МЗС вимагає від Росії негайно звільнити українця Литвинова

Міністерство закордонних справ України висловило занепокоєння у зв’язку з прийнятим 4 лютого Тарасівським районним судом Ростовської області Росії рішенням щодо продовження на півроку незаконного утримання під вартою громадянина України Сергія Литвинова
Depo.Влада
8 лютого 2016 16:06
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві МЗС, передає depo.ua.

"При винесенні рішення судом не були взяті до уваги ані зібрані захистом докази, що підтверджують непричетність Сергія Литвинова до інкримінованих йому дій, ані клопотання захисту про зміну підсудному запобіжного заходу на домашній арешт. Суд відкрито проігнорував клопотання Сергія Литвинова не залучати державного адвоката та ввів у справу адвоката за призначенням, намагаючись у такий спосіб створити додаткові важелі впливу під час подальшого розгляду справи по суті", – йдеться в повідомленні.

Зокрема, у відомстві занепокоєні через інформацію про застосування до Литвинова в ході слідства психологічного тиску та тортур з метою отримання необхідних свідчень.

"Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони припинити політичне переслідування громадянина України Сергія Литвинова та забезпечити його негайне звільнення", – наголосили в МЗС.

Нагадаємо, на Росії Литвинов звинувачується у вбивстві та застосуванні заборонених засобів і методів ведення війни у складі батальйону "Дніпро" на Донбасі.

Литвинову, який був етапований до Москви, здійснили комплексну психолого-психіатричну експертиза. Він був визнаний осудним.

У Києві стверджують, що такого бійця в батальйоні "Дніпро" ніколи не було.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада