МЗС вимагає негайно звільнити Сущенка

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з оголошенням ФСБ Росії офіційного обвинувачення українському журналісту Роману Сущенку
Depo.Влада
7 жовтня 2016 21:53
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві МЗС, передає Depo.ua.

"Безпідставне затримання та надумане, необгрунтоване звинувачення українського журналіста у шпигунстві є черговим підтвердженням політики РФ щодо посилення тиску на Україну та незаконного переслідування громадян України", - сказано у повідомленні.

МЗС вимагає від Росії негайно звільнити Романа Сущенка та всіх інших утримуваних нею політичних в’язнів - громадян України.

Крім того, МЗС закликає світ посилити тиск на Росію з метою припинення порушень прав людини та переслідувань незалежних журналістів. 

Нагадаємо, що Російське слідство пред’явило звинувачення у шпигунстві громадянину України, журналісту Роману Сущенку.

Паризький кореспондент видання "Укрінформ" Роман Сущенко, який прибув на Росію у приватних справах, був затриманий працівниками ФСБ  30 вересня начебто за шпигунство.

У ФСБ стверджують, що Сущенко на користь ГУР Міноборони України "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність Збройних сил і військ Нацгвардії Росії, що становлять державну таємницю і просочування яких за кордон могло завдати шкоди обороноздатності держави".

В "Укрінформі" заявили, що всі звинувачення "в шпигунстві" на адресу журналіста, можуть розцінюватися лише як ще один зухвалий і неправомірний акт з боку Росії щодо українських громадян.

Згодом стало відомо, що українського журналіста на Росії захищатиме відомий адвокат Марк Фейгін. Зустрічі з підзахисним Фейгін зміг добитися тільки 4 жовтня

Більше новин політики читайте на Depo.Влада