МЗС: Україна знає про зміст переговорів Нуланд і Суркова

Українська сторона володіє інформацією про переговори помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд З радником президента Росії Владиславом Сурковим
Depo.Влада
20 січня 2016 19:33
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі Радіо Свобода повідомив директор Департаменту політики та комунікацій Міністерства закордонних справ України Олексій Макєєв, передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Подробиці (зустрічі) відомі українським переговірникам ... Ми не можемо заборонити нікому обговорювати тему України, оскільки вона одна з найважливіших", - сказав він.

"Той факт, що такі переговори проходять без нас за столом, не означає, що наші партнери з нами не діляться Ми насправді знаємо, що ці переговори проходять для нас.", - Відзначив Макєєв.

"І тому, коли зустрічаються наші американські партнери з російськими, коли їдуть представники Німеччини і Франції в Росію, ми з ними погоджуємо ці моменти. Ми ділимося з ними інформацією. Вони повідомляють нам про ці результати, ми говоримо однією мовою, тому ці переговори не без нас, за нашою спиною, а вони для нас ", - запевнив Макєєв.

Він також зазначив, що американська, німецька і французька сторони наполягають, що Росія, як сторона домовленостей повинна їх виконувати.

Крім того, він наголосив на необхідності виконання угоди, починаючи з першого пункту.

"Всі ми читаємо книгу спочатку, читаємо угоди з першого пункту -. Припинення вогню, відведення зброї, контроль СММ ОБСЄ, допуск до всієї території, обмін всіх заручників Коли Росія говорить виконувати пункт 11, ми говоримо, давайте виконаємо пункти 1,2,3 4 і 5 ", - сказав він.

"Щоб провести вибори, потрібно зробити, щоб танки не заїжджали на виборчі дільниці і щоб туди не забігали російські солдати", - зазначив Макєєв.

Як відомо, 15 січня бесіда Суркова і Нуланд тривала в цілому близько 6 годин.

У заяві представника держдепартаменту Джона Кірбі наголошується, що "обговорюється ситуація на сході України і необхідність повної імплементації мінських домовленостей".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада