МЗС: У Росії затримали 160 українців

Російські прикордонники не впустили до Російської Федерації 160 громадян України, які в’їжджали з території Білорусі, 60 з них досі перебувають в автобусах на кордоні
Depo.Влада
13 липня 2015 16:48
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила керівник прес-служби МЗС України Альона Ващенко, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"12 липня 2015 року в Генеральне консульство України в Санкт-Петербурзі в телефонному режимі надійшла інформація щодо громадян України, які після перетину автотранспортом білорусько-російського кордону 11 липня цого року були затримані прикордонною службою ФСБ Російської Федерації і знаходяться в місті Невель Псковської області. За наявною інформацією, у всіх громадян України були вилучені паспорти і без пояснень всім було заборонено подальший рух", - повідомила Ващенко.

За її словами, для з'ясування на місці всіх обставин ситуації, що склалася, та вжиття необхідних заходів в місто Невель терміново відправлений консул і ще один співробітник консульського відділу в Санкт-Петербурзі.

За наданою ними оперативною інформацією, 11-12 липня прикордонна служба ФСБ Росії на 48 годин "за порушення російського законодавства" затримала близько 160 громадян України, які перетнули білорусько-російський кордон на автомобілях і рухалися по території Росії. Відносно цих осіб були складені протоколи про адміністративні правопорушення, накладено штраф у сумі 2000 російських рублів та прийнято рішення про їх примусове повернення на територію Республіки Білорусь.

Керівник відділення прикордонної служби ФСБ Росії пояснив такі дії російської сторони тим, що громадяни третіх країн не мають права перетинати державний кордон Російської Федерації з Республікою Білорусь. Громадяни України можуть перетинати кордон тільки в міжнародних пунктах пропуску, а оскільки на російсько-білоруському кордоні таких міжнародних пунктів пропуску немає, громадяни України порушують законодавство Росії.

Крім того, їм було висловлено думку про можливість виникнення подібних ситуацій і з пасажирами рейсових автобусів і поїздів.

"Станом на ранок 13 липня цього року в місті Невель залишалося близько 60 громадян України. Всі вони знаходяться в автотранспортних засобах. Дітей серед них немає. Умови перебування задовільні", - розповіла Ващенко.

Нагадаємо, що сьогодні вдень ЗМІ повідомили про затримання 100 українців у Росії

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.