МЗС Росії: Звинувачення Саакашвілі "небезпечні для здоров'я"

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що твердження одеського губернатора Михайла Саакашвілі про причетність головного радника управління Адміністрації президента Росії до співпраці з країнами СНД, Абхазії і Південної Осетії Інала Ардзінба до розпалювання сепаратизму в Одесі "не мають нічого спільного з реальністю"
Depo.Влада
25 грудня 2015 14:16
ФОТО: depo.ua

Про це вона сказала сьогодні на брифінгу в МЗС Росії, передає depo.ua з посиланням на "Українські новини".

"Ми рідко звертаємо увагу на те, що говорить Саакашвілі, бо це небезпечно для здоров'я, але зараз мова йде про звинувачення, а він поки що перебуває при посаді, він високопоставлений чиновник", - зазначила Захарова.

За її словами, звинувачення Саакашвілі на адресу помічника президента Росії Владислава Суркова і головного радника профільного управління президентської адміністрації Інала Ардзінба "бездоказові, вони спираються виключно на якісь вигадки, фантазії".

Також вона згадала про те, що українська прокуратура заочно висунула звинувачення громадянинові Росії Іналу Ардзінба у підготовці до зміни державного кордону України, вербуванні однодумців і створенні передумов для незаконного проголошення суверенного державного утворення "Бессарабія" на території Одеської області, а також в участі в терористичній організації "ДНР".

"Захотілося особисто познайомитися з цим суперменом Ардзінба, який особисто впливає на зміну кордонів. Гордість бере за наших людей, які поодинці можуть творити такі справи", - сказала Захарова.

Крім того, вона вважає, що Ардзінба "обраний не випадково", бо "Саакашвілі не може залишити Абхаза у спокої".

Ще в серпні Саакашвілі на засіданні Кабміну заявив, що в Росії існує план "Бессарабія" з дестабілізації ситуації на півдні Одеської області, яким керує особисто Сурков. До того, в червні, він заявляв, що проектом "Бессарабія" керує "ніхто інший, як Інал Ардзінба, син Владислава Ардзінба - історичного лідера абхазьких сепаратистів, який бився проти Грузії разом з росіянами в 90-х роках. Цей покидьок, інакше я ніяк не можу його назвати, сидить у Кремлі".

29 квітня в Одесі Служба безпеки України затримала групу сепаратистів, які мали намір проголосити "Бессарабію". Одеські ЗМІ повідомляли, що всі затримані проросійські активісти мають відношення до "Народної ради Бессарабії". За інформацією СБУ, один з керівників групи визнав, що на початку квітня їздив до Москви, де був завербований представниками спецслужб Росії.

За даними ЗМІ, Інал Ардзінба - перший заступник помічника президента Росії Владислава Суркова і син Бату Ардзінба, що воював в Абхазії проти Грузії. Глава СБУ Василь Грицак в липні називав Ардзінба куратором створення "Бессарабської народної республіки" на території Одеської області. Про причетність Суркова і Ардзінба до терористичних актів в Україні заявляв раніше і екс-глава СБУ Валентин Наливайченко.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада