МЗС: Провал на референдумі у Голландії не стане для України катастрофою

Навіть негативний для України результат референдуму в Нідерландах не матиме руйнівних наслідків для асоціації України з ЄС
Depo.Влада
6 квітня 2016 23:12
ФОТО: depo.ua

У цьому запевняють українські дипломати, передає depo.ua з посиланням на ТСН.

Референдум має консультативний характер. Останнє слово буде за урядом Нідерландів, пояснили в українському МЗС.

"Саме уряд має оголосити, що він планує робити з результатами, отриманими на референдумі. Не треба робити 6-го ввечері або 7-го зранку висновки про те, що все пропало, все скінчилось і угоду про асоціацію вбили у Нідерландах. Це не буде кінцем, рухаємось далі", - сказав посол МЗС з особливих доручень Дмитро Кулеба.

Крім того, угоду про асоціацію з Україною ратифіковано Європарламентом, і вона вже виконується.

Тому результати референдуму можуть погіршити міжнародний імідж України та спричинять чергову внутрішньоєвропейську дискусію, але не торкнуться практичних аспектів асоціації.

"Чи може Голандія безперешкодно накладати санкції або говорити "ні" будь-які зовнішньополітичній угоді ЄС? Звичайно, ні. І це розуміють уже зараз у Голандії серйозні політики, і в Брюсселі. Очевидно, треба буде проковтнути цей гіркий ком від неуспіху на референдумі. Після чого буде знайдений вихід, яким чином можна буде продовжувати застосовувати угоду і завершити її ратифікацію, щоби вона остаточно набула чинності", - вважає голова фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко.

Неформально голландські урядники дають зрозуміти, що не мають ні наміру, ані практичної змоги блокувати угоду з Україною. Українські дипломати вважають, що до антиукраїнських настроїв у Нідерландах доклала руку Росія. Найбільшими євроскептиками там є місцеві комуністи та соціалісти, які буквально слово в слово повторюють антиукраїнську риторику Москви.

Нагадаємо, як свідчать дані екзит-полу, проти угоди про асоціацію проголосувало 64% виборців. За останніми даними, явка на референдумі склала 32%.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада