МВС перестало вносити в базу СНД інформацію про розшукуваних осіб

Міністерство внутрішніх справ призупинило подачу інформації про розшукуваних осіб в єдину інформаційну базу країн-учасниць Співдружності Незалежних Держав
Depo.Влада
20 січня 2015 18:39
ФОТО: depo.ua
МВС перестало вносити в базу СНД інформацію про розшукуваних осіб
МВС перестало вносити в базу СНД інформацію про розшукуваних осіб

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає depo.ua.

Він підкреслив, що таке рішення прийнято у зв'язку з тим, що Росія не виконує свої зобов'язання і ігнорує інформацію про розшук осіб, які переховуються від українських правоохоронців.

Крім того, головний інформаційно-аналітичний центр МВС Росії, послідовно ігноруючи всі запити України, не виставив у систему розшуку в країнах СНД інформацію про розшук 24 осіб, у тому числі колишнього президента-утікача Віктора Януковича та екс-прем'єра Миколи Азарова.

«МВС України призупинило подачу інформації в Міжнародний інформаційний банк країн-учасниць СНД, адміністрування якого проводить МВС Російської Федерації. У тому числі до особливого розпорядження призупинено внесення в цей банк інформації по особам, оголошеним у розшук правоохоронними органами України», - написав Аваков.

Він також повідомив, що МВС України має намір вийти з системи міжнародного розшуку в рамках СНД з метою остаточного переходу на інші механізми міжнародного співробітництва у правоохоронній діяльності.

Аваков повідомив, що мова йде про встановлення прямих двосторонніх договорів з країнами-партнерами, а також про удосконалення взаємодії в рамках Інтерполу.

Комплексне рішення з даного питання буде винесено на одному з найближчих засідань уряду.

Всім країнам-членам СНД Україна направить пропозиції про співпрацю в правоохоронній сфері на основі двосторонніх відносин.

Глава МВС також нагадав, що на сьогоднішній день Росією ігноруються документи про розшук 24 осіб.

Мітки: МВД, СНГ, розыск