ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Можливе звільнення Сенцова не вплине на повернення Росії до ПАРЄ, - Ар'єв

Голова делегації Верховної Ради в ПАРЄ Володимир Ар'єв не пов'язує можливе звільнення українського режисера Олега Сенцова, утримуваного на Росії, на прохання генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда з перспективою російської делегації в ПАРЄ відновити свої права

Depo.Влада
25 червня 2018 19:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Я не думаю, що це дуже пов'язані речі, оскільки для того, щоб повернутися, Росія повинна зробити вагомі кроки, й не один. Багато членів ПАРЄ дотримується саме такої думки. Тільки один Сенцов - це не питання. По-перше, не вирішується питання щодо інших українських політв'язнів, яких майже 70", - сказав Ар'єв.

На думку нардепа, ініціатива генсека Ради Європи просити президента Росії звільнити Сенцова свідчить скоріше про бажання Ягланда відновити діалог з Україною.

"Тому що останнім часом через його позицію, яка виходить із його хороших стосунків із Володимиром Путіним, відносини з українською стороною, скажімо так, погіршилися", - зазначив голова української делегації.

При цьому він наголосив, що українська делегація в ПАРЄ протистоятиме внесенню змін до регламенту організації, які дадуть змогу відновити в правах делегацію Росії без виконання вимог асамблеї.

За словами Ар'єва, якщо Росії вдасться пролобіювати зміну регламенту, українська та деякі інші делегації розглядатимуть питання про припинення роботи в ПАРЄ.

"Для нас одна позиція важлива - щоб не асамблея йшла назустріч вимогам шантажу Росії, а Росія повинна йти назустріч законним вимогам асамблеї, тому що Росія брала на себе ці зобов'язання, коли вступала до Ради Європи", - сказав він.

Говорячи про процедуру проходження пропозицій щодо змін до регламенту асамблеї, Ар'єв пояснив, що Ad-hoc комітет може згрупувати й направити їх до Бюро ПАРЄ з рекомендаціями, в які комітети далі їх направляти.

"У п'ятницю Бюро асамблеї, яке останнім часом є трохи проросійським, розглядатиме питання відповідного направлення тих чи інших пропозицій до різних комітетів. Потім процедура розгляду в комітетах: призначається доповідач, триває дискусія. Там ми й працюватимемо", - пояснив голова делегації ВР.

За його словами, проходження питання в комітетах триватиме близько півроку, й воно не може бути винесене на розгляд асамблеї під час осінньої сесії.

Ар'єв допускає, що Росія домагатиметься винесення питання змін до регламенту на постійний комітет.

"Це скорочена асамблея - і за складом, і за часом, - яка відбудеться в Гельсінкі наприкінці року. Але ми виступатимемо категорично проти винесення такого важливого питання на постійний комітет, оскільки такі серйозні зміни має вирішувати виключно асамблея, а отже, це може бути не раніше ніж у січні", - заявив Ар'єв.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 25 червня генеральний секретар Ради Європи (РЄ) Турбйорн Ягланд подасть офіційне прохання до президента Росії Володимира Путіна про помилування українського режисера Олега Сенцова, який відбуває покарання у російській колонії.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада