МОЗ розробило план реагування з чотирьох рівнів в умовах пандемії

Міністерство охорони здоров'я розробило план реагування на чотири рівні небезпеки через пандемію коронавірусу. Наразі Україна на першому рівні

Про це повідомив голова МОЗ Максим Степанов на брифінгу, передає Depo.ua.

За його словами, план враховує спроможність системи охорони здоров’я і визначає алгоритм дій, щоб надати медичну допомогу всім хто її потребує.

На першому рівні щоденна кількість заражень сягає 5-7 тисяч.

"Таке навантаження система охорони здоров’я здатна витримувати, а ще 6 місяців тому, навіть три місяці тому, таке було неможливо", – додав міністр.

Другий рівень передбачає заповнення ліжок фонду близько 70% в цілому по країні. Кількість хворих з підтвердженими випадками на цьому етапі складатиме 8-10 тисяч.

"На цьому рівні ми можемо опинитися в найближчі тижні. В такому випадку ми збільшимо, як я казав раніше, кількість ліжок у закладах охорони здоров’я на 30% від усього ліжкового фонду. Це 52 тисячі ліжок", – заявив Степанов.

Третій рівень передбачає від 11 до 15 тисяч нових випадків на добу, а наповненість ліжок по всій країні буде складати не менше 85%.

"Тут додатково до заходів другого рівня ми будемо забезпечувати введення жорстких карантинних обмежень в країні з застосуванням повного переліку обмежень червоного рівня епідемічної небезпеки", – розповів міністр.

Також буде розпочата мобілізація всіх медпрацівників та інших категорій працівників, організована робота відомчих закладів для цивільного населення, а також забезпечена робота польових шпиталів.

Четвертий рівень, найгірший, передбачає, що ресурси системи охорони здоров’я вичерпані, а щоденна кількість випадків буде близько 20 тисяч хворих.

"Тут ми будемо змушені запроваджувати активацію протоколу медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги", – заявив Степанов.

Нагадаємо, лікарі почнуть обирати, кому надавати медичну допомогу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"