Москаль «рулитиме» Луганщиною із Сєвєродонецька

Першочерговими завданнями на посаді голови Луганської ОДА Геннадій Москаль бачить створення реальної обласної держадміністрації та визначення території, яка знаходиться під контролем української влади
Depo.Влада
19 вересня 2014 11:08
ФОТО: depo.ua
Москаль «рулитиме» Луганщиною із Сєвєродонецька
Москаль «рулитиме» Луганщиною із Сєвєродонецька

Про це він повідомив у коментарі ZN.UA, передає ДеПо.

«Перше завдання - це створення обласної державної адміністрації, яка зараз фактично існує на папері в смт Сватове, і перенесення її хоча б у Сєвєродонецьк. Друге завдання - чітке визначення, що ми контролюємо, а що ні. Тобто, де діє законно обрана влада, а де контроль «ЛНР», - зазначив Москаль.

Надзвичайно важливим питанням новий голова ОДА вважає також підготовку регіону до зими.

«Необхідно з'ясувати, які шахти працюють, чи є можливість вивозити вугілля на ТЕС, яка ситуація з газом, наскільки можливе переведення підприємств ПЕК на альтернативне паливо тощо. Паралельно вивчатимемо, що відбувається з пенсіями, зарплатами, соціальними виплатами. Перевіримо, що можна запустити з виробництва, щоб люди працювали й отримували гроші», - зауважив голова Луганської ОДА.

У його найближчих планах - об'їхати всю контрольовану Україною територію і з'ясувати, як працюють місцеві адміністрації - що вони роблять, де були під час псевдореферендумів.

«Ну і, звісно, настрої людей. Якщо 50 відсотків з них схиляються до України, це добре. А якщо ні, треба міркувати, як змінювати ці настрої. Донбас ніколи не любив центральну владу, але зараз ми дійшли до критичної межі, тому слід виправляти ситуацію. Терапевтичними, м'якими методами», - зазначив Москаль.

За його словами, дуже важливо «з'ясувати реальну картину на Луганщині, без будь-яких прикрас». «Бо в Київ часто йдуть «ура-рапорти» про те, що ми відбили у «ЛНР» частину території, і тепер тут все в порядку. Але яких людей ми отримали - тих, хто симпатизує Україні, тих, хто вдень тримає дулю в кишені, а вночі береться за зброю? Ось питання!», - зауважив новопризначений губернатор.

Нагадаємо, губернатор Донеччини Сергій Тарута також переніс ОДА з Донецька - у Маріуполь.

Москаль був призначений головою Луганської ОДА вчора, 18 вересня.