Міжнародний трибунал з морського права: Як Україна битиметься з Росією за моряків

10 та 11 травня в Міжнародному трибуналі з морського права ООН пройдуть слухання у справі України проти Російської Федерації щодо імунітету трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів

Міжнародний трибунал з морського права:…

Головна мета України - домогтися звільнення всіх членів екіпажів та суден. Наша держава сподівається довести свою правоту і що Трибунал зобов'яже Росію повернути додому наших хлопців. 

"Українська справа" стосується подій кінця листопада 2018-го року неподалік Керченської протоки. 25 листопада 2018 року в Азовському морі прикордонники та співробітники ФСБ Росії силою захопили три українські кораблі з членами екіпажів. Була застосована зброя, моряки отримали поранення. 24-х моряків Росія звинуватила у нібито незаконному перетині кордону. Кораблі були доправлені в Керч. Моряків судили в Криму, а потім перевели в СІЗО у Москві. 17 квітня Лефортовський суд Москви своїм рішенням продовжив їхній арешт до кінця липня. Росія демонструвала, що моряки є кримінальними злочинцями, а Україна наполягає на акті незаконної військової агресії зі сторони РФ. А моряки є військовополоненими. До слова, нашу країну підтримували США та ЄС. А ООН визнала, що українські моряки підпадають під захист Женевської конвенції.

Що за Міжнародний трибунал з морського права

Це незалежний судовий орган. Він займається розглядом правових суперечок на основі положень Конвенції з морського права. Країни-підписанти цієї конвенції обирають 21-го суддю з фахівців у галузі. На сайті трибуналу українська справа проти Росії позначається під номером 26. 

Чого очікує Україна

Як розповідала речниця МЗС України Катерина Зеленко, слухання розпочнуться 10-го травня. 

"Щодо усних слухань міжнародного трибуналу: 10 травня за Європейським часом з 10:00 до 13:00 у місті Гамбург відбудуться відкриті усні слухання у справі щодо імунітетів трьох військових кораблів та 24 членів їхніх екіпажів, які були незаконно захоплені Російською Федерацією 25 листопада минулого року у Чорному морі", — сказала Зеленко.

Під час слухань делегація України представить свою позицію щодо запиту про застосування тимчасових заходів, які було направлено до міжнародного трибуналу з морського права 15 квітня 2019-го.

"Делегація звернеться до міжнародного трибуналу з вимогою зобов’язати РФ негайно звільнити наші військово-морські судна та їхні екіпажі, оскільки судна та військовослужбовці володіють імунітетом відповідно до Конвенції ООН з морського права, не можуть бути законно затримані, утримані та піддані суду з боку РФ", —додала Зеленко.

Росія ж у слуханнях участі не братиме.

"Хочу наголосити — той факт, що РФ відмовилась брати участь в усних слуханнях, абсолютно не впливає на легітимність процесу. Згідно з Конвенцією з морського права, не участь відповідача у справі ані означає зупинення судових процесів, ані звільнення відповідача від обов’язку виконувати міжнародного трибуналу з морського права", — сказалаЗеленко.

"Згідно з установленою практикою, ми очікуємо на відповідне рішення міжнародного трибуналу вже за 2-3 тижні", — повідомила речниця МЗС.

Окремо про слухання розповіла заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, яка виступатиме в слуханнях в якості агента. 

"Слухання в Міжнародному трибуналі з морського права 10 травня триватимуть лише 3 години. У судових процесах такого рівня це буквально – верхівка айсбергу величезного обсягу роботи. 

У міжнародному публічному праві, можливо, як ніде інде, важливою є майстерність аргументів, виваженість і логічність позицій. Кожен документ, кожен виступ і кожне слово, артикль, кома, зноска – буквально все важить і може стати вирішальним. І не важливо, чи мова йде про виступ, письмовий документ, чи один з сотень додатків до документів.

Тому прийняття рішень щодо використання процедур, створення документів і, головне, підготовка до слухань – все це займає в рази більше часу, ніж триває засідання. Народна мудрість чітко говорить, в яких справах поспіх може бути потрібним …", - зазначила вона.

За словами Зеркаль, Росія "чіпляється буквально до кожного слова і до кожної зробленої заяви, перекручуючи їх зміст. У процесуальних документах ви можете побачити як Росія вправляється у майстерності назвати біле чорним, потім знову білим, заперечуючи свою згоду з тим, що біле є білим". 

Що за українська делегація

На захисті українських інтересів стоятимуть справді авторитетні фахівці. Це і генеральний секретар Гаазької Академії міжнародного права, професор Жан-Марк Тювенін, який має чималий досвід захисту держав у Міжнародному суді ООН. Окрім нього на боці України стоятиме професор Альфред Соонс. Він брав участь у резонансній справі "Філіппіни проти Китаю щодо Південно-Китайського моря" і "Нідерланди проти Росії щодо голландського судна "Arctic Sunrise". Також з нами представники юридичної компанії Covington & Burling –​ Марні Чік і Джонатан Гімблет. На червневих слуханнях у Гаазі до нас приєднається також Гарольд Коу (Harold Koh) – Стерлінгський Професор (Sterling Professor) з міжнародного права Єльського університету. Про це все повідомила Зеркаль. 

Окрім вищезазначених людей в українській делегації є люди, яких у складі затвердив президент Петро Порошенко 3-го травня своїм Указом

Головою делегації є вже згадана Олена Зеркаль. Окрім неї до делегації увійшли Андрій Тарасов – начальник штабу, перший заступник командувача Військово-морських сил Збройних сил України, Леонід Залюбовський – помічник командувача Військово-морських сил Збройних сил України з правової роботи, начальник юридичної служби, Оксана Золотарьова – заступниця директора Департаменту, начальниця відділу тимчасово окупованих територій Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України. 

В Указі йдеться, що главі делегації дозволено "залучати в установленому порядку для забезпечення роботи делегації України представників державних органів, адвокатів, радників, експертів і технічних працівників". 

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme