Між жартом і торгами Коломойського: Що ми знаємо про звільнення Богдана

Йде Богдан чи все ж лишається в Офісі президента?

Потенційна відставка Андрія Богдана з посади голови ОП досі цікавить всіх. Ми проаналізували те, що відомо станом на ранок.

1). Ми маємо фото заяви буцімто Богдана, що поширилася сайтом Коломойського, в якій написано: "звільнити його з посади за власним бажанням з моменту… бажання". І низку джерел, які підтверджують, що заява справді є і тепер рішення за Зеленським.

2). Але також є реакція низки топових "слуг народу", які нічого не знають і не коментують, чи заперечують звільнення Богдана з посади голови ОП. Лідер "Слуги народу" Дмитро Разумков розповів, що він сам дізнався про звільнення з новин і нічого про це не знає. Заступник голови ОП Руслан Рябошапка зі словами "не дочекаєтесь" заперечив звільнення, а представник президента у ВР Руслан Стефанчук каже, що нічого не знає. Речниця Зеленського Юлія Мендель "чутки не коментує". Сам Богдан мовчить. Але виставив увечері вульгарну фотожабу про Кличка у Фейсбуці.

3). Наші джерела повідомляють, що 1-го серпня зранку в ОП був дзвінок із США. Якраз в акурат після зустрічі Віталія Кличка, який воює з Андрієм Богданом, у Нью-Йорку з юристом Трампа Рудольфом Джуліані. І стосувався він нібито питання Богдана.

4). Наразі вся історія зі звільненням схожа на серйозну ситуацію, яку Коломойський перетворив на жарт. США перед зустріччю Зеленського із Трампом у вересні справді наполягають на очищенні оточення Зе від людей олігархів. Богдан від самого початку історії в американців асоціювався із Коломойським і вони виступали проти нього. В той же час у Зеленського немає іншого настільки підкованого юриста, який має зв‘язки і вміє працювати в держапараті, може бути комунікатором - таким є лише Богдан. Вони багато пережили у виборчих кампаніях, змогли пройти Конституційний суд, який визнав легальними дострокові парламентські. І попереду з Богданом ще мали б бути дострокові місцеві вибори. Для Коломойського Богдан теж важливий. Мати свого ніби й екс-юриста біля тіла президента - це завжди користь. Тому олігарх міг показати вмериканцям своє "фе", довівши ситуацію до абсурду. І тепер торгується за Богдана або взагалі за гідну ціну, яку мають заплатити за його відставку. І вона точно не вимірюється в доларах - швидше в посадах і його людях на злачних місцях у держкомпаніях чи владі. Та все це лише теорія. Бо насправді Зеленський міг піти на звільнення Богдана. І тоді Коломойський, маючи не менше 30 депутатів у "Слузі народу", які вже створюють групи впливу (Дубінський і його "Справедливість"), можуть оголосити війну Зе, послабивши фракцію в Раді. Богдан при цьому лишиться "сірим кардиналом" чи отримає іншу роль у Вищий раді правосуддя чи ще десь.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook