Мін’юст пояснив, чи можуть через борги за комуналку виселити з квартири

Міністерство юстиції роз’яснило, за яких умов нараховується пеня за несплату комунальних послуг та чи можуть за це виселити з квартири
 

 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу міністерства.

У відомстві зазначили, що якщо споживач вчасно не сплачує за спожиті комунальні послуги, підприємство-надавач послуг може почати нараховувати пеню.

"У разі несвоєчасного здійснення платежів за послуги ЖКГ споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 % суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 % загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги", – йдеться в повідомленні.

Проте пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

Також зазначається, що сама по собі несплата комунальних послуг не є підставою для виселення. Надавач послуг насамперед має звернутися до суду для видачі судового наказу або в порядку позовного провадження.

"Після цього підприємство звертається до державної виконавчої служби або приватного виконавця, які і розпочинають примусове стягнення боргу, у тому числі шляхом накладення арешту на майно. Якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника", – зазначили у Мін’юсті.

Водночас, якщо сума заборгованості боржника за житлово-комунальні послуги перевищила 20 мінімальних заробітних плат (станом на жовтень 2020 року це 100 000 грн), виконавець має право накласти на єдине житло такого боржника арешт.

Крім того, у міністерстві наголосили, що законодавством України не передбачено можливість припиняти постачання тепла та холодної води і водовідведення населенню за борги. У разі наявності у споживача заборгованості надавач цих послуг може звертатись для стягнення до суду.

Натомість постачальники газу та електроенергії мають право  на припинення надання послуг.

Нагадаємо, раніше у Кабміні зробили заяву щодо зростання тарифів на комуналку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme