Мінсоцполітики хоче відтермінувати реформу інтернатів: Що це означає

Міністерство соціальної політики пропонує припинити реформу інтернатів, зокрема відтермінувати до 2026 року влаштування до інтернатів дітей віком до трьох років до інтернатів, що було передбачено стратегією до 2020 року як один із ключових пріоритетів

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав дитини Микола Кулеба Facebook, пише Depo.ua.

За словами дитячого омбудсмена, до його офісу на погодження надійшов проект розпорядження Кабінету міністрів "Про внесення змін до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017–2026 роки", ухвалення якого фактично припинить реформу інтернатів.

"Для мене це означає бажання уряду залишити все, як було раніше, замість того, щоб спрямувати зусилля на розвиток доступних освітніх, медичних і соціальних послуг, зміцнення і збереження сім`ї для дитини. Тобто, є проблема в родині з дитиною (немає доступної послуги, бідність, небажання виховувати дитину тощо) — вези дитину до інтернату!" — обурився Кулеба.

Він додав, що відомство пропонує відтермінувати до 2026 року припинення влаштування до інтернатів дітей віком до трьох років, що було передбачено стратегією до 2020-го як один із ключових пріоритетів.

"Саме на дітей цього віку інституційний догляд впливає найбільш травматично, про що говорять численні дослідження! В Україні у 2019 році 1 639 дітей віком до трьох років були влаштовані в інтернати. Я абсолютно впевнений, що держава має достатньо ресурсу, щоб створити належні умови для цих дітей і не допустити потрапляння їх в такі заклади", — наголошує Микола Кулеба.

Крім того, розпорядженням виключаються із реформи 70% інтернатних закладів системи освіти — спеціальні та спеціалізовані, у складі яких є пансіон. Кулеба наголосив, що це є фактично звуженням реформи лише до будинків дитини (реформу яких відтерміновують до 2026 року), дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту (для дітей з важкими формами інвалідності) та дитячих будинків системи освіти (в яких станом на 01.01.2020 залишилось 1 057 дітей, що є менш ніж 1% від загальної чисельності дітей в інтернатах).

Кулеба вважає, що замість запропонованих змін варто спрямувати зусилля на зміцнення системи захисту дітей. Зокрема, забезпечити дитині спеціальну освіту не лише в інтернаті або пансіоні, а підвозячи до закладу, розвиваючи інклюзивну освіту, фінансуючи послуги асистента, харчування і реабілітаційні послуги, а також запроваджуючи субвенції з державного бюджету на фахівців із соціальної роботи в громадах.

Мінсоцполітики хоче відтермінувати реформу інтернатів

Мінсоцполітики хоче відтермінувати реформу інтернатів

Мінсоцполітики хоче відтермінувати реформу інтернатів

Мінсоцполітики хоче відтермінувати реформу інтернатів

Мінсоцполітики хоче відтермінувати реформу інтернатів

Мінсоцполітики хоче відтермінувати реформу інтернатівМінсоцполітики хоче відтермінувати реформу інтернатів

Нагадаємо, раніше Кулеба зазначав, що в українських сиротинцях проживає більшість дітей, які не є сиротами, 95% із них мають біологічних батьків.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme