Міністерство юстиції готує нові реформи в Реєстраційній службі, - Павло Мороз

Міністерство юстиції готує нові зміни в системі реєстраційної служби, що стосуються реформи системи органів державної реєстрації актів цивільного стану, а також створення інституту приватного реєстратора
Depo.Влада
1 липня 2016 21:35
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю виданню "Вектор Ньюз" розповів заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз.

"Наш наступний крок - це реформа системи органів державної реєстрації актів цивільного стану. Існуюча система давно потребує змін. Ми плануємо здійснити повну децентралізацію і демонополізацію цієї сфери. Передамо функції органам місцевої влади, акредитованим суб'єктам і, можливо, нотаріусам. Мета проста - максимально наблизити послуги до пересічної людини: скоротити черги у відділах державної реєстрації актів цивільного стану, спростити процес подачі заяви через Інтернет і процедуру оплати послуг в режимі онлайн", - зазначив він.

"Також ми розглядаємо можливість введення інституту приватного реєстратора. По-перше, це дозволить збільшити надходження до бюджету, а по-друге, створити ще одну опцію вибору для людей. Плануємо також впровадити сервіс, який дозволить реєструвати і розривати шлюб за одну годину. Від 40% до 100% наявних випадків, коли подружжя при розірванні шлюбу за взаємною згодою задають питання про розлучення до закінчення місячного терміну. Тому, на мій погляд, ця послуга буде користуватися попитом. Сервіс, звичайно, буде платним, і тому, стане новим джерелом доходу для місцевих бюджетів", - підкреслив Павло Мороз.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада