Мін'юст скасував скандальне рішення, на підставі якого рейдери захопили підприємство "Строгого  О.Ф." на Харківщині

Власник фермерського господарства "Строгого О.Ф." за активної участі Громадської спілки "Всеукраїнська аграрна рада" (ВАР) домігся від Міністерства юстиції рішення про скасування дій державного реєстратора, після яких фермерське господарство "Строгого О.Ф." в Харківській області було незаконно переписано на мешканку окупованій Горлівки

Про це випливає з наказу Мін'юсту від 19 вересня 2018 року, передає Depo.ua із посиланням на "Апостроф".

"Скарги Строгого О.Ф. від 10 вересня 2018 року зі доповненнями від 12 вересня 2018 року задовольнити в повному обсязі", - йдеться, зокрема, в наказі міністерства.

Наказом скасовуються реєстраційні дії в Єдиному держреєстрі юридичних осіб, які вніс державний реєстратор, якийсь нотаріус Олександр Драгін. Також наказом заблокований доступ цього реєстратору до державного реєстру.

Як зазначає заступник керівника ВАР Денис Марчук, це лише перший крок на шляху встановлення справедливості в цій справі.

Подальші кроки ВАР спільно з законним власником підприємства - домогтися справедливого покарання для організаторів і виконавців рейдерського захоплення, які крім самого факту захоплення відзначилися ще й тим, що стріляли по беззбройних людях, які прийшли підтримати фермера.

Нагадаємо, 8 вересня, близько 30 невідомих озброєних чоловіків спортивної статури в камуфляжній формі, так званих "тітушок", заїхали на територію елеватора ФГ "Строгого О.Ф" і здійснили силове захоплення ділянки. Вони заблокували всі входи і виходи і почали навантажувати свої автомобілі соняшником з елеватора, щоб вивезти його в невідомому напрямку, не допускаючи при цьому на територію законних власників і робітників підприємства.

"Вони заявили, що у підприємства новий власник, а ми тут ніхто і звати нас ніяк. Після чого ми дізналися, що були змінені корпоративні права на власність підприємства. Зробив це нотаріус, якого звуть Олександр Драгін, який поміняв навіть назву підприємства - тепер воно, нібито, називається Фермерське господарство "Слобожанські поля", - заявив на прес-конференції після захоплення представник законного власника підприємства.

11 вересня, відразу після прес-конференції, яку проводили представники "Всеукраїнської аграрної раді" за участю сина фермера Дениса Строгого, народних депутатів і офіційних представників МВС, озброєні рейдери відкрили вогонь по співробітниках підприємства, а поліція і КОРД стояли осторонь, мотивуючи це тим , що вони без зброї і не можуть захищати інтереси громадян від рейдерів, які озброєні до зубів. Після інциденту поранення отримали мирні жителі і власник підприємства Олександр Строгий.

У свою чергу радник глави МВС Арсена Авакова Михайло Апостол заявив, що має намір жорстоко покарати рейдерів.

"Якщо дійсно стався той факт, про який говорять, про те, що реєстратор просто так переписав (корпоративні права, - ред.) - то це беззаконня, яке не можна терпіти... Сьогодні-завтра про це скаже слідство і я буду знати. І якщо незаконно - завтра всі вони (учасники рейдерського захоплення, - ред.) будуть мордою в землі", - зазначив радник міністра внутрішніх справ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна