Мін'юст хоче скасувати Господарський кодекс

Міністерство юстиції пропонує скасувати Господарський кодекс України
Depo.Влада
30 листопада 2015 15:28
ФОТО: depo.ua

Про це на прес-конференції в Києві заявив заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу міністерства.

"Ми вважаємо, що зараз, коли нам необхідно провести дерегуляцію та залучити іноземні інвестиції, створити зрозумілі для всього світу умов ведення бізнесу, нам необхідно це зробити", - сказав Пєтухов.

Він зазначив, що Господарський кодекс, прийнятий у 2003 році, увібрав в себе безліч застарілих радянських норм. На його думку, прийняття даного документа призвело до неузгодженості в законодавстві, оскільки в багатьох аспектах документ перетинається з Цивільним кодексом, який базується на європейських нормах.

Пєтухов підкреслив, що в інших країнах немає документів, які б за змістом відповідали українському Господарському кодексу.

За словами заступника міністра, Міністерство юстиції сформує робочу групу для розробки концепції реформи приватного права.

Він додав, що після публічного обговорення концепції реформи будуть розроблені конкретні норми, які потрібно буде вжити у зв'язку з відміною Господарського кодексу.

"Ми готові обговорювати будь-які питання збереження, переносу окремих інститутів регулювання, які є в Господарському кодексі, але ми вважаємо, що не може бути збережений Господарський кодекс як окремий документ, тому як немає окремого конкретного предмета регулювання", - сказав він.

Чиновник додав, що дана реформа включає не лише скасування Господарського кодексу, але й перегляд норм Цивільного кодексу, додав чиновник.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада