Шмигаль обіцяє українським виробникам протиепідемічних товарів держзамовлення

Українські виробники засобів індивідуального захисту, необхідних медикам для боротьби з COVID-19, отримають державне замовлення найближчим часом
 

Шмигаль обіцяє українським виробникам пр…
Фото: ЕРА

Про це заявив під час засідання уряду прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у відповідь на зауваження голова Ради Федерації роботодавців Дмитра Олійника щодо продовження заборони на експорт засобів індивідуального захисту, передає Depo.ua.

Зокрема, Олійник заявив, що українські виробники накопичують на складах виготовлені засоби індивідуального захисту, не маючи можливості їх збути ні в Україні, ні за кордоном.

"Прохання від Федерації роботодавців та виробників відповідних засобів індивідуального захисту. Сьогодні українська легка промисловість інвестувала в виробництво масок та костюмів значні кошти. Щоденно ми можемо виробляти 400 тисяч халатів, ізоляційних костюмів біологічного захисту – 240 тисяч, та масок медичних – 20 млн", – сказав Олійник.

За його словами, на складах наразі накопичилося 40 млн медичних масок.  

У відповідь на це Шмигаль зазначив, що уже є домовленість щодо закупівлі державою цих засобів індивідуального захисту.

"Ми домовилися, що ДП "Медичні закупівлі" зараз укладають контракти (завтра, післязавтра) на закупівлю засобів індивідуального захисту. Перевага має надаватися українському виробнику, і тій продукції, яка зараз вироблена і лежить на складах. Така домовленість є, і зараз вибудете мати хороше державне замовлення", – сказав Шмигаль.

За його словами, фактично виділено на закупівлі 2,9 млрд грн.

"Ті об'єми, які є на складах, вражають. Дякую українські промисловості яка оперативно розгорнула виробництво ЗІЗ, але нам треб створити тримісячний запас. А у нас зараз по лікувальних закладах є всього 70% від місячного запасу. Тому ми будемо здійснювати закупівлі ЗІЗ", – сказав Шмигаль.

У свою чергу міністр охорони здоров'я Максим Степанов наголосив, що всі продукція, яку закуповуватиме МОЗ, має відповідати певним вимогам.

"Ми готові надавати перевагу українським виробникам. Але для нас критично важливо, щоб вони відповідали вимогам", – сказав міністр.

Він зазначив, що не всі підприємства мають відповідне обладнання для виготовлення ЗІЗ, що відповідають вимогам. 

Нагадаємо, сьогодні, 27 травня, Кабінет міністрів України продовжив заборону на експорт товарів протиепідемічного призначення до 1 липня

13 травня Кабінет міністрів України доповнив перелік протиепідемічних товарів, заборонених до вивозу з території. 

Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив створити тримісячний запас засобів для боротьби з COVID-19

Читайте також: Україна на карантині до 22 червня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme