Помста Коломойського, Або чому Жванія не потрапляє в Раду

Жванію публічно висікли, залишивши без мандата, за те, що він не допоміг Коломойському прибрати «регіоналів» з дороги
Depo.Влада
28 жовтня 2014 14:05
ФОТО: depo.ua
Помста Коломойського, Або чому Жванія не потрапляє в Раду
Помста Коломойського, Або чому Жванія не потрапляє в Раду

Однією з головних сенсацій цих виборів на мажоритарних округах стала історія з округом №140 (Біляївка, Одеська область), де зараз зазнає краху одна з найодіозніших політичних персон країни - Давид Жванія. Не допомагає ні підтримка Блоку Петра Порошенка, ні попередній досвід роботи на цьому окрузі. Нагадаємо, Давид Важаєвич перемагав тут у 2012 році як самовисуванець за підтримки Партії регіонів, до фракції якої він після цього вступив.

Зараз він - лише третій. Із серйозним відривом лідирує самовисуванець, голова Молодіжненської сільської ради Овідіопольського району Василь Гуляєв. Скажемо прямо, не та фігура, яка могла б зупинити мультимільйонера з Києва, відомого своїми зв'язками і впливом у найвищих кабінетах.

Як повідомили ДеПо джерела в штабі кандидата, основною причиною «прольоту» Давида Важаєвича стала зовсім не серйозна конкуренція на окрузі. Все досить прозаїчно: провал Жванії на виборах - помста відомого олігарха, голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського.

«Потрібно розуміти, що Жванія в штабі БПП відповідав за «мажоритарку», зокрема на Південному Сході країни. Він домовився з Ігорем Коломойським про те, щоб почистити низку округів від «регіоналів» і нібито отримав за це певні дивіденди. Проте в результаті Давид Важаєвич «кинув» Ігоря Валерійовича», - повідомило джерело в Адміністрації Президента.

Якщо зупинитися на цьому детальніше, то йдеться як мінімум про два округи в Дніпропетровській області, які «відійшли» не тим людям. Так, на окрузі №24, за «версією» Коломойського, перемагати повинен був не самовисуванець, пов'язаний із Віктором Пінчуком, - Яків Безбах, а «фронтовик» Олександр Шикуленко. Аналогічна історія сталася на окрузі №32, на якому перемогу мала святкувати кандидат від БПП Інна Рубан, а в результаті пройшов «вілкуловець», перший заступник голови мера Кривого Рогу Андрій Гальченко. До речі, у понеділок першим замом Коломойського - Геннадієм Корбаном - навіть був оголошений ультиматум президенту з вимогою звільнити прокурора Дніпропетровської області - Романа Федика. По суті, це підтвердження того, що Коломойський, м'яко кажучи, не дуже задоволений результатами виборів.

Також певні домовленості між Коломойським і Жванією - частина з них навіть потрапила в Інтернет - стосувалися Донецької області. Поки що з озвучених прізвищ у парламент під протекторатом Коломойського по округу №50 (Красноармійськ) потрапляє колишній «регіонал» Євген Геллер, який перебіг від Ахметова до дніпропетровського олігарха. Його конкурент - Леонід Байсаров, який безпосередньо пов'язаний із проросійським олігархом Віктором Нусенкісом. Однак не виключено, що ЦВК може оголосити вибори на цьому окрузі такими, не відбулися. Нібито має стосунок до Коломойського і заступник командира батальйону «Дніпро-2» Валентин Манько, який перемагає на окрузі №59 (Мар'їнка). Але ще чотири округи - №47, №48, №49 та №52, про які йшлося між Коломойським і Жванією на аудіозаписі, опублікованому в ЗМІ, дісталися представникам «регіоналівської» кліки, а прізвища тих, кого просував Коломойський, отримали «по нулях».

Тепер Давид Важаєвич опинився у досить делікатній ситуації. Не чекаючи закінчення виборів, він отримав «відповідь» від Коломойського, який для цієї мети явно використовував адмінресурс у вигляді близького до себе губернатора Одеської області Ігоря Палиці. Жванія намагався всіляко «заморозити» ситуацію на окрузі: у понеділок після того, як окружна комісія опрацювала лише 7 відсотків протоколів, втік її голова і кілька членів комісії. Тим не менш, це не врятувало: ЦВК оперативно провела заміну і вже найближчими днями оголосить настільки неприємний для Давида Важаєвича результат. Втім, не виключено, що йому вдасться перевести все в «другий раунд»: вибори на окрузі оголосять недійсними.