Мерило на митниці: Чим у Нефьодова займатиметься чергове "пташеня Сороса"

Яніка Мерило займатиметься дизайном процесів і продакт менеджментом. Що конкретно вона робитиме, сказати важко, але напрямок звучить по-модному

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Мерило на митниці: Чим у Нефьодова займа…

"Коротке, але важливе повідомлення. Яніка Мерило долучається до побудови нової митниці. Буде займатись продакт менеджментом, особливо в напрямку дизайну процесів, із якими будуть стикатись клієнти ДержМитСлужби. Тепер за цей напрямок я спокійний. П.С. А ще я сьогодні затвердив дизайн печатки органу. Хотів, звісно, щось таке, як в коментах, але юристи відмовили. Ну нічо, будуть ж ще штампи митників". Такий короткий пост написав учора Максим Нефьодов, голова Державної митної служби.

У цьому пості прекрасно все: дизайн печатки – дійсно, першочергове завдання, інших, мабуть, нема, сама стилістика – продукт менеджмент, дизайн процесів – і головне, хто цим буде займатися. Яніка Мерило останнім часом працювала радницею мера Дніпра Бориса Філатова. А в коридорах нашої влади ця приваблива естонка з українським корінням уперше з’явилася взимку 2015-го року, коли стала радницею тодішнього міністра економічного розвитку і торгівлі, а зараз – голови наглядової ради "Укроборонпрому" Айвараса Абромавічуса.

У міністерстві Мерило протягом кількох місяців займалася залученням інвестицій, поліпшенням інвестиційного та бізнес-клімату, координацією міжнародних програм і розробку рішень електронного уряд. Про це можна прочитати в мережі. Але на своїй посаді Яніка прославилася не цим, а фотосесією еротичного характеру. Тоді в ЗМІ ще припускали, що, може, це такий спосіб поліпшення інвестклімату, просто в Україні зашорені тубільці цього не розуміють.

З квітня 2015-го пані Мерило у МЕРТ вже не працювала, але не зникла з владних орбіт, а засвітилася у Львові. У червні того ж року вона стала позаштатною радницею мера міста Андрія Садового з питань новітніх технологій, з грудня – директором з інновацій галицької столиці. Але посиділа у цих кріслах не довго, і вже у травні 2016-го повернулася до Києва, де стала радником на громадських засадах міністра інфраструктури Володимира Омеляна. А наприкінці жовтня того ж року перейшла на посаду радниці мера міста Дніпра Бориса Філатова. Де працювала до останнього часу. Її заслугою на цій посаді вважають запуск єдиного проїзного квитка на громадський транспорт, який можна придбати через додаток Приват24. Оце, мабуть, і все.

Однак пані з Естонії робить в Україні й іншу кар’єру – громадської активістки і благодійниці. Вона заснувала ініціативу Angels, в рамках якої працює кілька проектів, спрямованих на дитячу аудиторію. Пише вірші. Починаючи з 2015 року Мерило регулярно фігурує в усіляких рейтингах, входила до списку найвпливовіших жінок України. Одним словом, активно працює на свій імідж. І, як бачимо, це дає результат – Мерило, про яку останнім часом майже не чули, активно повертається на владні орбіти.

У травні вона повідомила про створення в Україні "Коаліції електронної держави", до якої долучилося багато організацій – отримувачів західних грантів. А днями пані Яніка заявила: координуватиме напрямок E-Health ("Електронне здоров'я") програми "Держава в смартфоні". "Домовилися з драйвером усього електронного від президента Володимира Зеленського, Михайлом Федоровим, що буду координувати напрямок E-Health", - написала Мерило у "Фейсбук". "Зараз буде аудит, що зроблено, в якому стані реформа E-Health, які проблеми і наскільки можна швидко їх вирішити", - додала вона. Відучора ж Мерило займатиметься ще й новою митницею.

У чому ж секрет затребуваності цієї пані? В її біографії написано: навчалася в Естонській бізнес-школі і закінчила програму МВА (ділового адміністрування) в університеті Камбрія, Велика Британія. Це не Кембрідж, хоч звучить схоже, а вуз, заснований 2 серпня 2007 року в результаті злиття коледжу St Martin's, інституту мистецтв Cumbria і кампуса Cumbria університету Central Lancashire. Після цього працювала в різних ІТ-компаніях, 2000 року заснувала власну, а ще працювала в різних інвестиційних фондах і некомерційних організаціях. Одна з таких організацій, фонд BrainBasket, який займається розвитком ІТ-технологій в нашій країні, щедро фінансується скандально відомим філантропом Джорджем Соросом. Отже, як сказали б критики грантоїдів, Мерило - "ще одне пташеня із соросівського гнізда". У нас їх багато, однак їхня ефективність на посадах у владі залишається доволі сумнівною. Чого не скажеш про ефективність в ролі промоутерів себе самих.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme