Шухер на АТЕК: Чому Аваков кинув поліцію на "Азов"

Сьогодні сталася важливіша подія, аніж суд над Савченко. Силовики прийшли з обшуком на базу "Азову". І пішли через "коридор ганьби"

Політичний оглядач
Шухер на АТЕК: Чому Аваков кинув поліцію…

Поліція проводить слідчі дії на заводі АТЕК. Вони дозволені судом, відповідно до його рішення відбувається виїмка документів. Так прокоментував візит сецпризначенців на підприємство АТЕК, де знаходиться рекрутинговий центр полку "Азов" і штаб "Національних дружин", речник поліції Ярослав Тракало. Він також запевнив, що громадські організації не є предметом інтересу поліцейських. Утім у Нацкорпусі обшук на заводі сприйняли як виклик і протягом короткого часу зуміли мобілізувати достатню кількість прихильників, аби заблокувати роботу силовиків.

Прийшов і сам Андрій Білецький. Він звинуватив колег по відомству, бо полк "Азов" входить до системи МВС, у політичній провокації. Крім того, нардеп артикулював два міфи: перший – "покидьки з міліцейськими шевронами вкрали ордени людей, які воювали за цю країну", другий - у приміщення могли підкинути якісь чергові "гранати Савченко". Після кількагодинного протистояння, спецпризначенці пішли під улюлюкання натовпу. Націоналісти собою задоволені, а громадськість намагається зрозуміти, що ж то було.

Варіант перший: не секрет, що до бійців полку "Азов" існує певна упередженість. І справа тут не так в якіснішому екіпіруванні чи в заздрощах через елітний статус, як у політичній складовій. Лідер руху Андрій Білецький хоча й рідкісний гість в парламенті, проте в якості спікера доволі часто з'являється на телевізійних екранах. Небагато колишніх добробатів, які згодом увійшли до системи ЗСУ чи МВС, можуть похвалитися такою цікавістю з боку ЗМІ до себе й своїх лідерів. До того ж, Нацкорпус досить швидко зростає як політична сила, а після того, коли він обзавівся бойовим крилом у вигляді Нацдружин, до нього прикута посилена увага суспільства. Певна його частина з острахом дивиться на смолоскипну ходу та присягу бійців, розуміючи, що історія має звичку повторюватися. В інших місцях і у зовсім несподіваних варіаціях. То ж не виключено, що до АТЕКа дійсно завітали, аби дати зрозуміти Білецькому, що монополію на силу має лише держава.

Варіант другий, менш емоційно навантажений, проте правдоподібніший – гості прийшли не до "азовців", а конкретно на АТЕК. Навколо цього підприємства точаться багаторічні скандали. Востаннє він гучно звучав в пресі в січні цього року. Тоді мережею поширили фото- та відеоматеріали із заводської території, де зафіксована повна відсутність виробничих цехів. За останні роки ситуація навколо підприємства розвивалася за детективним сценарієм. З грудня 2014-го на заводі волонтери Благодійного фонду освітніх інновацій та робітники Інженерної групи "Арей" відновлювали військову техніку. Там також поселилися "Азов" та "Грузинський легіон". У жовтні 2016-го "азовці" та "легіонери" начебто попросили "Арей" на вихід, а територія колишнього екскаваторного заводу почала готуватись під забудову. 20 грудня 2017 року Київрада проголосувала за затвердження детального плану території у межах проспекту Перемоги і залізничних шляхів у Святошинському районі. Як писали ЗМІ, інвестором розробки ТПТ є ТОВ "Термогальванічний завод", який пов'язують з колишнім нардепом-"регіоналом" Володимиром Зубиком. Проти цього категорично виступила група "Арей". То ж сьогодніші перипетії цілком можуть бути відголоском бізнес-розбірок навколо заводу, а не атакою на базу Нацкорпусу.

Варіант третій. Про війни за АТЕК можна багато знайти у відкритих джерелах, тому не будемо деталізувати. Нагадаємо лише, що в контексті цих історій фігурує ім'я Олександра Третьякова, нинішнього народного депутата-мажоритарника з фракції БПП. Нещодавно в пресі активно натякали, що він може відправити всіх на перевибори, вийшовши з більшості і забравши звідти свою групу впливу. Офіційна версія – через начебто небажання парламенту підштовхнути уряд до створення міністерства у справах ветеранів, яке лобіював цей депутат. Рада ініціативу Третьякова підтримала. Але в кулуарах подейкували, що справа була не лише в міністерстві, а в лобіюванні бізнес-інтересів політика в лотерейному бізнесі.

У ЗМІ писали, що цей депутат підтримує "азовців", а ті його. Чи пов'язані розгроми лотерейних кіосків "М. С. Л.", чим прославилися в Нацкорпусі, з конкуренцією цього оператора з "Українською національною лотереєю", стверджувати не беремося. Тим більше, бійці Білецького пояснювали свої дії правдоподібно: заважали російському бізнесу, на який накладені санкції. Проте не виключено, що сьогоднішній візит спецпризначенців на АТЕК може бути якось пов'язаний із конфліктами навколо лотерей.

В цілому ж варто зауважити, що за націоналістичною ідеологією Нацкорпусу є ще багато відтінків, котрі громадяни не помічають. Вони стосуються фінансових питань. Які через скандали можуть стати на заваді реалізації політичних мрій націоналістів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme