Медведчук і досі торочить про "цементування" України федералізацією

Україну від "внутрішніх суперечностей" мають врятувати лише такі "ліки", як федералізація
Depo.Влада
24 червня 2016 12:55
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв’ю "Новой газете" заявив лідер проросійського політичного руху "Український вибір", кум президента Росії Володимир Путіна Віктор Медведчук, передає depo.ua.

"Я є послідовним прихильником федеративного устрою ще з 90-х років. Але тоді ця ідея була ще не актуальна ні в Москві, ні десь ще. Я серйозно вивчав це питання і, грунтуючись на працях М. Грушевського, М. Драгоманова, статтях І. Франко і В. Чорновола, дійшов висновку про те, що федералізація - це єдині ліки, які можуть врятувати Україну від розпаду. Знаєте, протягом багатьох років українські політики запекло сперечалися, чи є розкол в Україні. Але, навіть визнавши внутрішні суперечності, політики так нічого і не зробили, щоб запобігти йому", - розповів Медведчук.

За його словами, в повоєнний час багато європейських держав начебто подолали внутрішні конфлікти або завдяки федералізації, як Німеччина і Бельгія, або, як Іспанія, Велика Британія, Італія, завдяки децентралізації, яка в плані повноважень регіонів рівнозначна федералізації або близька до неї.

"Україна як країна, що виникла в результаті об'єднання територій, що мають серйозні культурні, економічні та етнічні відмінності, не може існувати як унітарна державу. Лише федеративний устрій України гарантує єдність країни. І у мене викликають сміх твердження деяких українських політиків, які говорять, що федеративний устрій – це розвал країни. Федералізація тим і відрізняється від сепаратизму, що забезпечує і цементує єдність країни", – зазначив Медведчук.

Нагадаємо, що Київ категорично проти федералізації, однак послідовно запроваджує децентралізацію. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада