Медійні "коміки" та клони "Слуги народу": Хто боротиметься за округи Києва на Виборах-2019

Мажоритарка Києва та області на парламентських виборах обіцяє бути дуже цікавою

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Медійні "коміки" та клони "Слуги народу"…

Оприлюднені по персоналіях виборчі списки кандидатів у нардепи від партій – лідерів за соціологічними опитуваннями, до певної міри дають підстави говорити про прихід в українську політику "нових облич" (інше питання – що насправді мало хто розуміє, чого чекати від більшості цих людей). Натомість інформація щодо кандидатів у депутати за мажоритарними округами змушує взагалі забути про оновлення нашої політики.

У Центральній виборчій комісії повідомили, що станом на неділю, 23 червня, зареєстрували 1 743 кандидатів у народні депутати, включених до виборчих списків 12 політичних партій, у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

В одномандатних виборчих округах зареєстровано 1 593 кандидатів у народні депутати. З них 1 319 самовисуванців і 274 представників політичних партій.

У Києві на парламентських виборах-2019 сформовано 13 округів. Із зареєстрованих по них станом на ранок 24 червня 87 кандидатів –  30 є представниками партій і 57 – самовисуванцями. Звісно, до завершення терміну реєстрації у цьому переліку буде більше прізвищ. Хто ті люди, які хочуть стати представниками київської громади у парламенті?

Що відбувається в Києві

Виборчий округ №211 включає Голосіївський район столиці. На минулих, теж позачергових виборах 2014 року перемогу тут здобув представник "Блоку Петра Порошенка" Євген Рибчинський (2015 року він вийшов з БПП і вступив до депутатської групи мажоритарників "Воля народу", а у червні 2019-го увійшов до фракції "Батьківщина"), син народного артиста України Юрія Рибчинського. Він більш ніж на 10% випередив кандидата від "Народного фронту" Миколу Даневича. Третім став представник "Правого сектору", четвертим – відомий нардеп Сергій Терьохін, який до того тричі перемагав по цьому округу. Тобто виборці 211-го у своїй більшості налаштовані підтримати правих і патріотів.

Сьогодні на Голосіївському окрузі зареєстровано 9 кандидатів, 6 від партій і 3 самовисуванці. Це безробітний Руслан Андрійко від партії "Свобода", помічник-консультант народного депутата Сергія Рибалки Артем Дубров від партії "Народна правда", декан факультету землеустрою Національного університету біоресурсів і природокористування Тарас Євсюков ("Громадянська позиція"), асистентка кафедри іноземної філології Національного транспортного університету Анна Єгорова від Народного руху України, підприємець Тарас Козак від партії "Голос", директор ТОВ "ПротектСек'юріті" Олег Сабадаш від "Демократичної сокири" і самовисуванці: Михайло Дмитрієв, скандальний журналіст з Луганська (запам’ятався, зокрема, спровокованою бійкою з антикорупційним активістом Віталієм Шабуніним) Всеволод Філімоненко і президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов.

Тарас Козак від партії Святослава Вакарчука – це тезко іншого Козака, того, що балотується від "Опозиційної платформи – За життя" і є одним з близьких соратників Віктора Медведчука. Натомість "голосіївський" Козак – президент інвестиційної групи "УНІВЕР", підприємець, позапартійний. Уродженець Дрогобича. Раніше двічі балотувався до парламенту на Тернопільщині.

Говорили про намір вдруге балотуватися по округу новоспеченого прихильника Юлії Тимошенко Рибчинського, але поки його серед зареєстрованих кандидатів немає.

Загалом склад кандидатів має рівний вигляд без фаворитів. Але ЗМІ подейкують, що сильні кандидати тут з’являться. Партія "Слуга народу" може виставити голову Громадської ради при Голосіївській районній держадміністрації, члена партії "Укроп", колишнього помічника нардепа Олександра Шевченка – Олександра Юрченка. Він позиціонує себе як борець із незаконними забудовами, а журналісти пишуть, що це ім’я начебто фігурувало в будівельних скандалах. Та реальним фаворитом може стати секретар Київради Володимир Прокопів. Якщо таки балотуватиметься в Голосієві.

Виборчий округ №212 включає частину Дарницького району. Раніше його називали "вотчиною Леоніда Черновецького", але п’ять років тому в цьому районі новобудов і "нових киян" переміг Віталій Сташук, член фракції "Народний фронт". Зараз тут поки 8 кандидатів – 2 від партій і 6 самовисуванців.

Склад претендентів тут можна назвати зірковим чи близьким до такого визначення. За перемогу на Харківському масиві, Осокорках і Позняках змагатиметься відомий автомайданівець і волонтер Олексій Гриценко, який балотується від партії "Громадянська позиція" свого батька Анатолія Гриценка.

Конкуренцію за перше місце підтримає такий знаний самовисуванець, як столичний ресторатор, екс-голова фракції "Самопоміч" у Київраді Сергій Гусовський, 5 місце на виборах мера Києва 2015 року. Його спільний з низкою відомих громадських діячів політичний проект "Люди важливі" було заморожено невдовзі після оголошеного старту, попри обіцянку піти на вибори Ради. Гусовський вів перемовини з оточенням Зеленського, але 4 червня записав відео, в якому повідомив, що рух "Люди важливі" призупиняє діяльність, а сам він не буде балотуватися до парламенту. Та вже за кілька днів змінив свою думку. "Моя ціль – об'єднати якомога більше виборців Позняків, Осокорків, Харківського, Дарниці та Бортничів без прив'язки до партійних прапорів", - зазначив Гусовський у новому відео, пояснюючи мотиви участі в кампанії як самовисуванець.

Не менш відомий персонаж –член партії "Свобода" (попри це, в кампанію-2019 іде як самовисуванець), екс-нардеп і діючий депутат Київради Ігор Мірошниченко –відомий борець із символами комуністичної влади. Він досить давно працює з виборцями округуч ерез громадську організацію ДІМ (Дарницькі ініціативи Мірошниченка).

Наступний кандидат-самовисуванець, скромний директор ТОВ "Офер УА" Олександр Попов – це не хто інший, як колишній голова Київської міської державної адміністрації часів Віктора Януковича (2010-2014 рр.). Після 2014 року цей підполковник запасу СБУ, колишній міський голова Комсомольська (нині - Горішні Плавні), міністр ЖКГ та нардеп від Партії регіонів пішов у тінь.

Участь у виборчій кампанії по 212-му округу бере й чинний народний депутат від цієї території Віталій Сташук. І він теж іде як самовисуванець.

Іншими кандидатами є керівник ТОВ "Сейл-Естейт" Олександр Карпюк від "Демсокири", безробітний Михайло Отрош і менеджер Сергій Саранов.

"Слуга народу" планує висувати на цьому окрузі Максима Перебийноса, лікаря-анестезіолога, завідувача відділенням приватної клініки "Борис". Але офіційно про його реєстрацію в ЦВК поки не повідомляють.

Виходячи зі списку кандидатів, можна передбачити вкрай гостру боротьбу на цьому окрузі, де є відразу кілька реальних претендентів на перемогу. Без перебільшення, 212-ий –цього року один з найбільш цікавих київських округів.

Округ №213 – це головним чином район Троєщина. 2014 року тут переміг самовисуванець Борислав Береза. Є він у переліку учасників кампанії і сьогодні, і теж як самовисуванець. Згадаємо, що після Революції Гідності Береза був спікером "Правого сектору", 2015 року входив у Раді в парламентську групу "Укроп" разом з Дмитром Ярошем, Борисом Філатовим і Володимиром Парасюком. Всіх їх відносили до групи впливу мільярдера Ігоря Коломойського.

Всього тут поки зареєстровано 5 кандидатів, з яких лише один від партії. Це директор ТОВ "БК "Київмістобуд" Олександр Лоєнко, який представляє "Громадянську позицію". Решта – самовисуванці: директор ТОВ "УКРАВТОМАЗ" Ростислав Карпич, вже згаданий Береза, підприємці Вадим Онуфрійчук (депутат Київради, колишній голова Деснянської РДА) та Олександр Сухарський, засновник проросійської організації "Браття".

Чекаємо реєстрації потенційного кандидата від "Слуги народу" на цьому окрузі, стоматолога ТОВ "Клініка Дубнової", президента "Асоціації імплантологів України" Артема Дубнова. І стежитимемо, чи складе популярний бренд конкуренцію нардепові Березі.

Троєщинську тишу обіцяє порушити заступниця голови Київської міської державної адміністрації (зараз перебуває у відпустці по догляду за дитиною) Ганна Старостенко. Депутатка Київради кількох скликань, колишня очільниця "Фонду братів Кличків", помічниця Віталія Кличка у Верховній Раді повідомила у Фейсбук, що подала документи на реєстрацію кандидатом у нардепи по цьому округу. Пише, проти неї вже почали кампанію з чорного піару. При цьому журналісти мають чимало питань до діяльності чиновниці.

Округ №214 розташований у Дніпровському районі столичного Лівобережжя – Райдужний, Воскресенка, Лівобережний і Русанівка. Один із двох колишніх "округів Черновецького". 2014 року тут вдруге поспіль переміг представник БПП Віктор Чумак.

Зараз тут 13 кандидатів, з них 4 партійних висуванці. По округу йдуть директор ТОВ "МВД Груп", генеральний менеджер громадської організації "Юридична сотня" Максим Діжечко від "Демсокири", безробітний житель міста Жовті Води Дніпропетровської області Євген Сагуйченко від "Громадянської позиції".

Досить колоритною постаттю є Вадим Васильчук від партії Святослава Вакарчука "Голос"" Це підприємець, депутат Київради, член утвореної внаслідок внутрішнього конфлікту в "Самопомочі" групи "Київська команда", колишній помічник нардепа Руслани Лижичко, активіст.

Серед "партійних" - переможець минулих двох кампаній на цьому окрузі Віктор Чумак. Він балотується від своєї партії "Громадянський рух "Хвиля". На останніх президентських виборах Чумак керував штабом кандидата Анатолія Гриценка, та після провалу останнього (5 місце з менш ніж 7% голосів) їхні шляхи розійшлися, причому супроводжувалося розлучення публічною заявою Чумака про те, що приєднання до команди полковника було його помилкою.

Самовисуванцями по цьому округу йдуть лікар-отоларинголог Олександрівської лікарні Олександр Васильєв, виконавчий директор ТОВ "Антанта Тревел" Євген Кіпоренко, юрист "ГолдблумендПартнерс" Анна Леденьова, безробітний Станіслав Медведенко, голова"Об’єднання учасників, ветеранів та інвалідів АТО "НАПАЛМ" Мирослав Фарфанюк, головний консультант секретаріату комітету Верховної Ради з євроінтеграції, політичний експерт, аспірант Дипломатичної академії України Богдан Ференс, керівник ТОВ "ІСТ МЕЙД" Олег Холкін.

Кандидуватимуть тут також підприємці Юрій Назаренко та Володимир Пригладь. До речі, останній став першим в Україні, кого під час цієї виборчої кампанії Центрвиборчком зареєстрував як кандидата в нардепи. Не виключено, саме цим історичним фактом для нього ці вибори й запам’ятаються.

"Слуга народу" планує виставити по цьому округу журналіста, спецкора і ведучого ТОВ ТРК "Студія 1+1" Сергія Швеця.

Округ №215 включає частину Деснянського району. Переможець-2014 тут – свободівець Андрій Іллєнко.

Має він реальні шанси перемогти втретє і цього разу. Принаймні активно працює на окрузі. Загалом тут аж 3 зареєстровані кандидати. З них один самовисуванець, 21-річний студент Сергій Куцериб, і заступник гендиректора з фінансових питань ДП "Прозорро" Андрій Кузьменко від партії "Голос".

Конкурентом для Іллєнка може стати український дипломат, колишній генеральний консул України у Стамбулі, голова правління фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко. Але його, як і інших кандидатів від партії Володимира Зеленського, поки не зареєстровано.

Округ №216 – це частини Харківського масиву, Стара і Нова Дарниці. 2014 року перемогу тут здобув Олександр Супруненко, брат колишнього зятя Леоніда Черновецького В'ячеслава Супруненка, а представники демократичних партій Ксенія Ляпіна і Олексій Кучеренко відтягли одне у одного голоси.

Зараз на окрузі 8 кандидатів, з них двоє - від партій. Це підприємець, директор ТОВ "Сіті Франс Сервіс" Андрій Перехрест від "Самопомочі" і експерт із суспільно-політичних питань, громадський активіст Андрій Юсов від "Громадянської позиції".

Самовисуванців більше. Серед них – і переможець минулих виборів Олександр Супруненко, колишній регіонал, мільйонер, який у теперішній Раді входить до групи "Воля народу". Його називають представником однієї з впливових у Києві родин. У лютому 2017 року генпрокурор Юрій Луценко звинуватив Супруненка у несплаті податків на 60 млн гривень і заявляв, що готує подання в Раду на зняття з нього недоторканості. Пов’язують Супруненка і з низкою інших скандалів.

Інші самовисуванці – адвокат Павло Гарницький, директор ТОВ "Інтербуд Альянс" Владислав Малий, голова адвокатського об’єднання "ПРАВОЗАХИСНИК" Віталій Павлик, директор ТОВ "Гідробудшлях" Сергій Паладій, доцент Інституту економіки, екології та права при Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова, член партії "Національний корпус" Андрій Рекун.

"Слуга народу" збирається пустити по цьому округу докторку економічних наук, професорку кафедри менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування, члена Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні Лесю Забуранну. Що нагадує гру в піддавки на користь, скажімо, нинішнього нардепа від 216-го.

Округ №217 розташований на київській Оболоні. П’ять років тому самовисуванець Андрій Білецький, лідер "Азову", "Нацкорпусу" і "Нацдружин", переміг тут дуже впливового в столичних ділових і владних колах Вадима Столара.

Зараз на окрузі поки 5 кандидатів. З них двоє - від партій: директор ТОВ "Інтертранс-Р" корпорації "Укрреставрація" Микола Коваленко від партії "Єдність" і начальник управління збірних команд та забезпечення спортивних заходів "Укрспортзабезпечення" Тарас Сириця, який представляє "Громадянську позицію".

Решта самовисуванці – головний спеціаліст концерну "Укроборонпром" Олександр Дєхтярьов, пенсіонер Олександр Порхун.

Небанальна постать – директор ТОВ "АЗОВ ГУАРД", член партії "Національний корпус" Максим Жорін. Цей уродженець Рубіжного на Луганщині є учасником АТО, у батальйоні та полку "Азов" пройшов шлях від бійця до командира полку. ЗМІ писали про його конфлікт із засновником громадського руху "Східний корпус" Олега Ширяєва, якого 2018 року побили в Харкові. Ширяєва при цьому підозрюють у рейдерському захопленні елеватора на Харківщині. Попри ці деталі, Жорін вочевидь покликаний стати свого роду "замінником" Білецького для виборців округу №217.

Від партії "Слуга народу" кандидатом тут може стати людина, яка теж причетна до становлення української армії, але з іншого напрямку. Це Мар’яна Безугла, керівник програми "Реформа системи медичного забезпечення Збройних Сил України".

Округ №218 охоплює частини Оболонського і Святошинського районів столиці (Академмістечко, Новобіличі, Мінський масив, Пуща-Водиця). Минулого разу тут вдруге поспіль переміг Володимир Ар’єв, представник "Блоку Петра Порошенка", з результатом 63,46% голосів – найкращим серед кандидатів на усіх округах столиці, де переможці більше 40% не отримують.

Сьогодні тут двоє "партійних" кандидатів: заступник голови Київської міської Спілки ветеранів АТО, щойно обраний член Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України Антон Колумбет (йде від "Демсокири") і підприємець Владислав Котляренко від "Хвилі".

На цьому окрузі є те, що відрізняє його від інших вже розглянутих нами столичних округів. Це наявність клону чи майже двійника партії "Слуга народу". В депутати тут балотується такий собі голова громадської організації "Слуга закону" Тарас Коновал. Стаття про нього у Вікіпедії вилучена через відсутність значимості. З інформації в мережі інтернет відомо, що людина з таким прізвищем є головою адвокатського об’єднання "Коновал та партнери", а організацію "Слуга Закону" засновано цього року.

Представником "ліцензованого" ж "Слуги народу" на цьому окрузі стане громадський діяч у сфері архітектури та містопланування, фахівець із комунікації у Міністерстві охорони здоров’я Дмитро Гурін. Зауважимо, в соцмережах пишуть про його можливі зв’язки з київським забудовником, начебто товаришем глави президентської адміністрації Андрія Богдана Андрієм Вавришем. Прямих доказів цього досі не надано.

Також по 218-му кандидує директор "Фонду Олександра Третьякова", депутатка Київради від БПП Вікторія Муха (чинний нардеп Третьяков 2012 року балотувався тут і програв Ар’єву та, як бачимо, цю територію остаточно не полишив). У ЦНАПі Святошинської райдержадміністрації на телеекранах рекламують Муху і Третьякова, які вітають киян із Днем міста та розповідають про свої досягнення.

Самовисуванцями є також директор ТОВ "Венеціанка", член "Нацкорпусу" Василь Гончарук і безробітний Євген Радько.

Округ №219 – це київський південний захід, Святошин. Тут перемагав Олександр Третьяков.

Він і зараз міцно тримає цю територію – на Святошині вже стоять агітаційні палатки депутата. Можливо, тому зараз тут поки лише 4 зареєстрованих кандидати. Крім Третьякова, це інший самовисуванець, член партії "Батьківщина", голова благодійного фонду свого імені Ваган Товмасян, директор благодійногофонду "Хілько", адвокат Андрій Хілько.

Останній став відомим країні за день до другого туру президентських виборів-2019, коли він подав позов до суду про скасування реєстрації кандидата в президенти Володимира Зеленського через підкуп виборців через роздачу безкоштовних запрошень на дебати. Позов було відхилено.

А ще раніше прізвище Хілька фігурувало у справі про вбивство правозахисниці Ірини Ноздровської. За інформацією журналіста "Української правди" Олексія Братущака, слідчі перевіряли причетність Хілька до цього вбивства.

Балотується тут і депутат Київради (член бюджетної комісії), екс-чемпіон світу серед ветеранів з боротьби самбо, підприємець Олег Чернецький, який буде змагатися за перемогу як представник партії "Свобода". Сайт "Чесно" повідомляє, що 2018 року він пропустив 40% засідань постійної депутатської комісії з питань бюджету, а 2017-го потрапив до списку прогульників міськради через пропуски 42% засідань комісії. 2016 року Чернецький очолював рейтинг депутатів Київради за найбільшою кількістю нерухомості. Він мав 7 будинків, 10 квартир і нежитлові приміщення в Обухові на Київщині.

Конкуренцію Третьякову за серця виборців потенційно може скласти представник "Слуги народу" ресторатор Микола Тищенко, якого партія відрядила на цей округ. Він відомий не лише як власник мережі ресторанів "Наша карта", меценат і спортсмен, але і як медійний персонаж кулінарних, танцювальних та інших шоу, які виходять в ефір на українських телеканалах. А ще раніше у ЗМІ спливала інформація про більш пікантні деталі біографії цього персонажа світської хроніки.

Округ №220 розташований у Подільському районі міста. 2014-го його підкорив "народнофронтівець" Вячеслав Константіновський. Саме той, який, згідно з його популярним рекламним слоганом, "продав Ролс-Ройс – пішов на фронт".

Нині тут 4 цікавих кандидатів. Саме на Подолі балотується як самовисуванець нардеп, колишній член фракції БПП і екс-журналіст Сергій Лещенко. Окремі медіа розповідали про його перемовини із "Слугою народу" щодо участі у виборчому списку. Але на недавньому з’їзді цієї партії сам Лещенко розповідав пресі, що піде на вибори самовисуванцем. Так і зробив.

З ним конкуруватимуть директор науково-дослідного центру "Охоронна археологічна служба України" Інституту археології Національної академії наук України Антон Корвін-Піотровський, заступник директора по роботі з клієнтами ТОВ "Укртехнобез" Михайло Подоляк від "Свободи" і поліцейський батальйону конвойної служби Нацполіції у Києві Юрій Кожанов.

Вірогідна участь від партії Зеленського Ганни Бондар – заслуженого архітектора України, очільниці директорату техрегулювання у будівництві Мінрегіону, колишньої в.о. головного архітектора Києва – викликала хвилю обурення. На сайті "Слуги" про неї пишуть, що Бондар займається проектами розвитку Подільського району. Її вважають фахівцем у сучасній урбаністиці.

А от у ЗМІ повідомляють, що в списках мажоритарників від "Слуги народу" у Києві, які оприлюднили останніми, – опинилось кілька людей забудовника і екс-заступника директора департаменту містобудування КМДА Андрія Вавриша. Зокрема такою називають його колишню підлеглу Ганну Бондар. Розкритикував це кадрове рішення партії і конкурент Бондар на окрузі Лещенко.

Округ №221 – у центрі столиці, це Печерськ і частини Солом’янського та Шевченківського районів. На попередніх виборах тут переміг Леонід Ємець від "Народного фронту".

Зараз тут 9 претендентів на перемогу: 3 від партій і 6 самовисуванців.

Кандидати від партій – той же Ємець, який цього разу балотується від "Голосу" Вакарчука, юристка Наталія Манойленко від "Самопомочі" і завсектору контролю майна управління комунальної власності виконкому Київської обласної ради Олександр Смик ("Громадянська позиція").

Натомість самостійними кандидатами є помічник президента з юридичних питань Фонду ветеранів військової розвідки України Василь Бондаренко, аспірант Національної академії управління Вікторія Ботякова, директор ТОВ "КИЇВБУДДЕВЕЛОПМЕНТ" Євген Леськів, член "Нацкорпусу" Юрій Петренко, підприємець Людмила Пономарьова.

Є ще цікавий кандидат – продюсер ТОВ "Люмпен продакшн" Володимир Петров, доволі відомий у певних колах політтехнолог і авантюрист. Це не перша його участь у виборах різних рівнів. Цього року він вже встиг балотуватися у президенти. І стати фігурантом справи щодо секс-скандалу за участі чоловіка першої заступниці голови Державного бюро розслідувань.

Від ЗЕпартії до Ради по цьому округу майже напевне йде маловідома Анна Пуртова з Дніпра, яка "займалася підприємницькою діяльністю за напрямком інформаційних технологій та діджитал. Розробляє концепцію електронної освіти".

Округ №222 – це Солом’янка. 2014 року тут переміг Дмитро Андрієвський, який ішов від "Блоку Петра Порошенка". Зробив він це вдруге поспіль.

Зараз тут п’ятеро кандидатів: згаданий перший заступник голови комітету ВР з питань будівництва, містобудування і ЖКГ Андрієвський (вже як самовисуванець), інші самовисуванці - підприємець Петро Бігун, директор "Клініки доктора Василевича" Володимир Василевич, пенсіонер Вахтанг Убірія. І єдиний поки представник партій Володимир Назаренко від "Свободи".

А від "Слуги народу" на цей округ відправляють художнього керівника студії "Мамахохотала" Романа Грищука. І тут теж цікаво буде спостерігати за перебігом кампанії: хто кого – Андрієвський з його досвідом роботи з виборцями у різних формах чи черговий комік.

Додамо, не простий пенсіонер і Вахтанг Убірія. ЦВК в реєстраційних даних на кандидата вказал країну його народження – Абхазія. Як відомо, така країна не визнана більшістю держав світу, в тому числі Україною. "Українська правда" звернулася до ЦВК з питанням, чому місцем народженням Убірії вказана невизнана "республіка" Абхазія, а не Грузія, частиною якої вона є. Речник Константин Хівренко пояснив, що Комісія публікує лише ту інформацію, яку подає кандидат і не має права її коригувати.

Кандидат вказує, що був заступником мера Одеси у 2010 році. В одеських ЗМІ повідомляли про скандали за його участю. Зокрема, погрози журналісту зброєю, постріли в повітря. Убірія свого часу був помічником нардепа від "Опозиційного блоку" Михайла Скорика.

Округ №223 розташований у Шевченківському районі. Нинішній нардеп від нього – свободівець Юрій Левченко.

Він знов балотується тут від своєї партії у числі 8 претендентів. Також участь у кампанії беруть пенсіонер Павло Аніськович ("Громадянська позиція") і нардеп Вікторія Пташник від "Голосу" Вакарчука.

Самовисуванцями є політичний активіст Вадим Гладчук, ведуча ТОВ "ЕРА-МЕДІА" Тетяна Гончарова, підприємець Олександр Григоренко, директор Української юридичної колегії "Міжнародна правова допомога" Інна Рафальська і директор адвокатського бюро "Владислав Ситюк і Партнери" Владислав Ситюк.

Від "Слуги народу" йтиме маловідома у нас Людмила Буймістер. Вона народилися в Москві, закінчила там же інститут міжнародних відносин (рос. МГИМО) за спеціальністю "Міжнародне публічне право" і Лондонську бізнес-школу за спеціальністю "Корпоративні фінанси: Оцінка бізнесу, ризик, реструктуризація". На сайті "СН" представлена як директор і голова наглядової ради Гданської суднобудівної верфі (Польща). У ЗМІ йдеться про те, що на цьому підприємстві вона представляла інтереси мільйонера Сергія Тарути, зараз – соратника Юлії Тимошенко.

"Цікаво й те, що Буймістер поєднувала керівні посади в польських компаніях з постом генерального директора української кінодистрибьюторської компанії "Кіноманія", 75% акцій якої належить самому Сергію Таруті", - пише видання "Лівий берег". З квітня 2018 року займається консультаціями у сфері альтернативної енергетики та сталого розвитку.

Це щодо Києва, де все відносно на виду у громадськості і преси. Що вже казати про виборчі розклади по столичній області. Кадровий аналіз кандидатів ще попереду. Чого вартий хоча б скандал довкола балотування на окрузі №94 (Васильків, Обухів з районами) ведучого програми "Гроші" Олександра Дубінського.

Двоє його клонів зареєструвалися у ЦВК як кандидати по цьому округу. Це самовисуванець Вадим Дубинський, що народився 12 грудня 1971 року в Смілі Черкаської області, керівник підрозділу "ПП "Слуга народу", безпартійний, проживає в місті Сміла.

І другий самовисуванець Максим Дубинський, який народився 28 квiтня 1998 року в Умані Черкаської області, освіта загальна середня, керівник проекту "ПП "Слуга народу", проживає в Смілі.

Ба більше, на цьому окрузі вже зареєструвалися ще троє кандидатів – колишніх журналістів "1+1": Жан Новосельцев, комунікаційний директор, громадська організація "Слуга народу", Микола Підгурський і Юрій Сабащук – обидва в реєстраціних даних зазначені як причетні до клонів "Слуги народу". Двоє з них колись вели програму "Гроші". Саме вони можуть відтягнути голоси в "справжнього" Дубінського. Участь у виборах якого, у свою чергу, на думку експертів, має на меті недопущення перемоги на 94 окрузі одного з чільних представників оточення Петра Порошенка – Ігоря Кононенка. Отакі розклади в "спокійному" столичному регіоні. І все тільки починається.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme