Медиків, які відмовились від вакцинації, безкоштовно щепитимуть іншим препаратом

У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що медики, які відмовились щепитися вакциною СoviSheld, пізніше зможуть повторно записатись на вакцинацію вже іншим препаратом

Журналіст стрічки новин
Медиків, які відмовились від вакцинації,…
Фото: Рixabay

Про це повідомили "Суспільному" в Міністерстві охорони здоров'я, передає Depo.ua.

"Коли захоче, він (медичний працівник, – ред.) має повідомити свого роботодавця і, оскільки це організований колектив, то тоді лікарні зв'язуються з регіональним координатором, і вони вже думають, в яку чергу вписати людину, яка хоче вакцинуватися лікар", — зазначили у міністерстві.

Як додали у МОЗ, якщо лікарю не подобається конкретний препарат, він може звернутися до свого роботодавця, щоб записатися у чергу на вакцинацію, коли з'явиться можливість зробити щеплення іншим препаратом.

У міністерстві наголосили, що ніхто не може втратити можливість безкоштовно вакцинуватися.

"Лікарі не можуть втратити можливості повторно вакцинуватися у разі відмови. Ніхто не може втратити такої можливості, якщо він захоче. Доти, допоки у нас триває кампанія з вакцинації, усі можуть вакцинуватися", — підсумували у відомстві.

Водночас велика кількість людей відмовляються щепитися. Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), лише 24,1% громадян України планують вакцинуватися від COVID-19, якщо буде така можливість.

Що відомо про вакцину CoviShield

CoviShield – одна з двох вакцин від коронавірусу, що отримали дозвіл на екстрене використання в Індії. Друга – Covaxin, яку виробляє місцева фармацевтична компанія Bharat Biotech. Інститут сироватки крові, який виробляє вакцину в Індії, вважає, що CoviShield є високоефективним, посилаючись на дані досліджень III фази у Бразилії та Великій Британії.

CoviShield, як і AstraZeneca, виготовляють з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) шимпанзе. Його модифікували, щоб він був більше схожий на коронавірус, однак захворіти від нього неможливо.

Коли вакцину вводять пацієнтові, вона спонукає імунну систему виробляти антитіла та готує її для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію. Щеплення роблять двічі, з інтервалом 4-12 тижнів.

Вакцину можна безпечно зберігати при температурі 2-8°С, а щеплення робити у наявних кабінетах лікарів. Це полегшує розповсюдження та використання цієї вакцини, у порівнянні з деякими іншими.

Для порівняння, вакцину від Pfizer потрібно зберігати при температурі щонайменше -70°C, при цьому виймати її з цього холодного середовища можна не більше чотирьох разів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, як записатися на вакцинацію, та хто може щепитися поза чергою.

Як відомо, вакцинація проти коронавірусу в Україні стартувала 24 лютого. Нині триває перший етап вакцинації – щеплять медичних працівників, які щодня контактують з хворими.

Раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що Міністерство охорони здоров'я України планує в березні провакцинувати 250 тисяч осіб, а з 10 березня має намір робити від 10 до 20 тисяч щеплень в добу. 

Водночас міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що збирає голів ОДА й ОП через недостатній рівень COVID-вакцинації в Україні.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу в Україні: Як проходить і що потрібно знати

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme