МАУ не підніматиме ціну на квитки через обльот Білорусі

Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) не бачить підстав для підвищення цін на квитки попри обліт Білорусі, хоча тривалість польотів до Гельсінкі, Вільнюса та інших міст зросте на 40 хв

Журналіст стрічки новин

Про це повідомляє з посиланням на прес-службу авіакомпанії.

Відомо, що низка нинішніх комерційних маршрутів мережі МАУ пролягає над територією Білорусі. Перегляд маршрутів стосуватиметься регулярних рейсів до Вільнюса, а також до Фінляндії (Гельсінкі, Вааса) в межах індивідуальної чартерної програми авіакомпанії.

"На даних маршрутах обліт спричинятиме в середньому додатково 40 хвилин льотного часу, а відповідно – додаткові витрати на авіапальне. Водночас, виходячи із загальної ситуації у авіаційній галузі, спричиненої пандемією COVID-19, у авіакомпанії не бачать підстав для здорожчання квитків через необхідність обльоту", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що "деякі маршрути, економічна доцільність котрих знаходиться на межі рентабельності, та які не є фідерними для авіакомпанії, можуть бути скасовані для запобігання нарощуванню дотаційних рейсів".

В МАУ додали, що підтримують рішення Держави Україна щодо припинення прольоту над територією Білорусі для усіх українських авіакомпаній та припинення прямих комерційних рейсів між Україною та Білоруссю.

"Водночас, залишається відкритим питання транзиту над територією України для білоруських авіакомпаній", – нагадали у МАУ.

Крім того, авіакомпанія наголошує на необхідності "подальшого цивілізованого діалогу між державними інституціями та комерційними перевізниками щодо забезпечення транспарантних умов оперування українських перевізників у зоні заборонених перельотів у порівнянні зі своїми східними та західними конкурентами задля уникнення спотворення конкуренції на маршрутах".

Такий діалог, на думку найбільшого українського авіаперевізника, матиме принципове значення для відновлення прямих середньо- та далекомагістральних комерційних рейсів у східному та північно-східному напрямку.

Нагадаємо, 23 травня білоруська влада вдалася до примусової посадки літака компанії Ryanair з Афін до Вільнюса під приводом можливості теракту на борту. Після посадки був заарештований активіст та опозиційний журналіст Роман Протасевич. У мережу виклали відео із Протасевичем, де він говорить, що з ним все в порядку і він дає свідчення білоруським правоохоронцям. Однак видно, що журналіст у поганому стані.

США та країни ЄС засудили дії білоруської влади, вимагали негайно звільнити Протасевича і рекомендували авіакомпаніям призупинити польоти в небі над Білоруссю, а європейським аеропортам – не приймати рейси білоруського перевізника "Белавіа".

Читайте також: Зупинка авіасполучення: Що робити українцям, які застрягли в Білорусі

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme