Матіос озвучив звинувачення на адресу екс-начальника Генштабу

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос озвучив звинувачення, які висуваються колишньому начальнику Генштабу Володимиру Замані

Про це він повідомив рід час брифінгу у Києві, інформує Depo.ua.

 

Матіос заявив, що Замані вручили підозру, яка нараховує майже 80 аркушів.

 

"Внаслідок особисто підписаних Заманою директив, загалом із Збройних сил України підлягало скороченню на 4646 осіб більше, аніж передбачалося законом України "Про чисельність Збройних сил України" на 2012-й рік. Тобто, всупереч прямій нормі закону, вказаний начальник Генерального штабу здійснив дії по зменшенню майже на 5 тисяч боєздатних частин і військовослужбовців", – повідомив Матіос.

 

"В період перебування на посаді начальником Генерального штабу були розформовані зенітні ракетні дивізіони, на озброєнні яких перебували ЗРК С-300В", – наголосив головний  військовий прокурор.

 

"27 серпня 2012-го року  Замана, як начальник Генерального штабу, головнокомандувач ЗСУ в цивільний час, підписав та видав директиву про оперативне підпорядкування командуванню військово-морських сил військових частин повітряних сил ЗСУ, в результаті чого з 1 вересня 2012-го року в оперативне підпорядкування ВМС увійшло управління тактичної групи "Крим" з підпорядкованими військовими частинами, у тому числі 204 бригада тактичної авіації", – додав Матіос.

 

Матіос наголосив, що ці зазначені частини, які перебували на території автономної республіки Крим, і були сформовані з найбільш дієздатних, боєздатних і новітніх видів озброєння, мали можливість відбити будь-який напад у випадку його здійснення.

 

"Окрім того 21 вересня 2012-го року Замана погодив зведений акт зміни технічного якісного стану військового майна номенклатури повітряних сил ЗСУ, відповідно до якого, 588 одиниць військового майна, переважно складових зенітних ракетних комплексів вищезгаданих скорочених військових частин, тобто комплекси протиракетної оборони підлягали розбиранню та утилізації", – заявив головний військовий прокурор.

 

"Замана особисто підписав спільні з Міністерством оборони України ряд директив, відповідно до яких було незаконно встановлено ліміт чисельності Збройних сил станом на 31 грудня 2013-го року (в період протистояння на Майдані)", – наголосив Матіос.

 

"Також ним було розроблено план проведення додаткових організаційних заходів та визначено: переформатувати 6-й армійський корпус в Управління оперативного командування "Південь", 13-й армійський корпус – в Управління оперативного командування "Північ"; підпорядкувати цим оперативним командуванням низку частин і підрозділів, а також, усупереч Конституції та законам України, розформувати військові частини бойового оперативного забезпечення, а саме – частини розвідки, радіоелектронної боротьби, зв'язку, скоротивши штатну чисельність військових комісаріатів", – додав він.

 

"У 2013-му році за директивами Замани було скорочено 3205 працівників військових комісаріатів, ліквідовано паперовий облік військовослужбовців запасу за військово-обліковими спеціальностями, з введенням так званого "електронного обліку". Станом на початок військових дій та анексії Криму у військкоматах на території України не було ні паперового (який уже почав проходити процес ліквідації), ні електронного обліку військовослужбовців, які підлягали призову у випадку особливого стану, або початку бойових дій", – відзначив Матіос.

 

"Генерал-полковник Замана проігнорував доручення Міноборони від 16 січня 2014-го року і власноруч, перебираючи на себе повноваження міністра оборони, на той момент Лебедєва, 27 січня 2014-го року підписав доручення №578-С, підлеглим продовжити роботу з фактичного подальшого розформування повітряного командування, командування повітряних сил та виведення військовий частин, які залучені до бойового чергування з ППО держави, з їх підпорядкуванням. Це призвело до фактичної відсутності належного протиповітряного захисту, тобто несло шкоду боєготовності і боєздатності ЗСУ та підривало обороноздатність держави", – заявив Матіос.

 

Він відзначив, що переформатування та підпорядкування всіх родів військ під керівництвом керівника ВМС у Криму, надало значні переваги Чорноморському флоту Російської Федерації у контролі та блокуванні дислокованих у Криму підрозділів ЗСУ у випадку прихованої, гібридної чи відкритої агресії з метою анексії території Автономної республіки Крим, що ми спостерігали, починаючи з 20-х чисел лютого 2014-го року.

 

"Крім того, Замана отримавши у січні-лютому 2014-го року інформацію і дані супутніх частин розвідки. що Росія готується до відкритого чи прихованого збройного вторгнення, актів можливої збройного агресії проти України, безпосередньо на початку активних дій щодо анексії Криму та початку вторгнення на материкову частину України, розуміючи наявність правових підстав для приведення ЗСУ у стан підвищеної і повної боєготовності на окремих напрямках, що робиться завжди у вигляді навчань, а також необхідність нарощення сил і засобів в АРК та прикордонних з Росією областях упродовж січня і до 19 лютого, коли подав рапорт про відставку, не вжив заходів і не ухвалив рішень про приведення ЗСУ у вищі ступені бойової готовності" – наголосив Матіос.

 

Нагадаємо, 25 лютого правоохоронці затримали колишнього начальника Генерального штабу Збройних сил України Володимира Заману.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme