Марчук пояснив, чому важливо припинення військових навчань на Донбасі

Документ про заборону проведення в зоні АТО навчань зі стрільбою є дуже важливим, оскільки часто на такі навчання протилежна сторона реагує вогнем у відповідь

Про це повідомив керівник робочої групи з питань безпеки у мінському переговорному форматі Євген Марчук, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Ми витратили на ці документи 2 дні майже без перерви. Вони звучать дуже просто. "Розмінування. Припинення навчальних стрільб". Я поясню, чому були потрібні ці документи. Що значить припинення військових навчань з використанням стрільб? Навчання в зоні безпеки, особливо вночі, як правило, провокує обстріл другої сторони, бо вона не знає – це навчання чи готується атака. А на передовій є такий психологічний синдром, мабуть, з обох сторін, коли так довго стоять один проти одного і на такій близькій відстані, то дуже серйозно працює синдром страху несподіваної атаки, він навіть не залежить від дисципліни", -  сказав він.

Марчук зазначив, що такі навчання, як правило, провокують стрілянину відповідь.

"Крім того, навчання є з використанням бойових снарядів, є з холостими, є сигнальні вистріли, є вистріли не бойовими, імітаційні. Під час таких навчань відбувається багато такого, що і не несе загрози другій стороні, але друга сторона не знає про це", - додав він.

У той же час Марчук називає цей документ кроком до відведення військ.

"Дуже важливо заборонити такі види навчальних занять з використанням боєприпасів в 30-км зоні. За межами зони це не лімітується. Це зв’язано з тим, щоб крок за кроком рухатися до вирішення важкої проблеми – відведення військ від лінії фронту", - заявив український постпред.

Нагадаємо, 2 березня у Мінську Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі також підписала угоду про припинення військових навчань за 30 км від лінії зіткнення. Також контактна група погодила технічні аспекти розмінування на 12 ділянках.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme