Марченко сказав, коли Україна може отримати транш від МВФ

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що транш від МВФ Україна може отримати вже впродовж найближчих двох місяців

Журналіст стрічки новин
Марченко сказав, коли Україна може отрим…
Фото: mof.gov.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Telegram-канал "Україна 24".

"Ми очікуємо, що досягнемо домовленостей у найближчі два місяці. Це наше очікування. Далі ми будемо виконувати домашню роботу. Приймати необхідні закони, що отримати кошти МВФ", – заявив Марченко

Так, за його словами, перемовини тривають успішно. 

Також він додав, що на цей рік усі соціальні виплати, пенсії, підняття мінімальної зарплати збережуться і без кредитних коштів.

мвф

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Сергій Марченко після перемовин із Міжнародним валютним фондом (МВФ) Україна законодавчо обмежила обсяг державних гарантій за кредитами. Також у Мінфіні заявили, що Україна може взяти нові зобов'язання перед МВФ.

Довідка: Міжнародний валютний фонд 9 червня 2020 року затвердив 18-місячну програму Stand-Вy для України на SDR 3,6 млрд (близько 5 млрд доларів) з негайним виділенням першого траншу в розмірі 2,1 млрд доларів. Після виділення першого траншу було заплановано чотири перегляди програми і виділення ще кількох траншів, проте цей план не було виконано.

Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-Вy відновила свою роботу в Україні з 11 січня. 

Раніше голова Нацбанку Кирило Шевченко оцінив  шанси перегляду програми співпраці України з МВФ Stand-By як високі. Він зазначив, що наприкінці 2020 року було зроблено кілька важливих кроків: НБУ спрямував проект закону про банківську діяльність до Верховної Ради, було затверджено держбюджет та внесені зміни до законодавства щодо повернення повноважень НАЗК.

Міністр фінансів Сергій Марченко раніше сказав в інтерв’ю австрійському виданню Der Standard, що Україна хоче змінити формат співпраці з Міжнародним валютним фондом до 2023 року. Зокрема, Марченко вважає за необхідне, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Національного банку, або лише надавав технічну допомогу, тобто гарантії, що гроші будуть доступні у випадку надзвичайної ситуації. Пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, аби Україна могла позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежною щодо своїх запозичень. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme