Ляшко розповів, чи стане Палац спорту шпиталем для хворих на коронавірус та у скільки це може обійтися

Заступник міністра охорони здоров'я – головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, у скільки обійдеться розгортання шпиталю для хворих на коронавірус у Палаці спорту

Про це він заявив в інтерв'ю "Главкому", повідомляє Depo.ua.

"На обладнання ліжок необхідно близько 25 млн грн. Це мова про одну додаткову локацію. Лише на обладнання. У подальшому до цієї суми потрібно додавати заробітну плату медикам, заходи з перепрофілювання, обладнання,  харчування, каналізацію, вентиляцією", – відповів Ляшко на питання про вартість обладнання шпиталю у Палаці спорту.

Також він додав, що питання не стільки у вартості цього проєкту, скільки у якості медичної допомоги.

"Якщо ми говоримо у глобальному масштабі, то 25-30 млн грн для держави – не такі великі гроші. От, наприклад, ми перепрофілюємо цей заклад, і студенти 5-6 курсів, інтерни, волонтери, інші перепрофільовані спеціалісти – люди, які потенційно можуть надавати медичну допомогу, повинні підключатися. Не хочу нікого образити, але питання не лише в кількості медичних кадрів, медичного забезпечення, а і в якості медичної допомоги", – пояснив Ляшко.

Також головний санлікар нагадав про дотримання протиепідемічних норм, щоб не було потреби відкривати непрофільні заклади охорони здоров’я.

"Питання у тому, щоб не допускати до того, щоб відкривались непрофільні заклади охорони здоров’я. Щоб медична допомога надавалась не у Палаці спорту, не у виставкових центрах, або в інших непристосованих для цього приміщеннях, а у лікарнях. Досягти цього ми з вами можемо лише шляхом дотримання протиепідемічних норм. Для людей – це носіння маски, соціальна дистанція. Для бізнесу – створення умов, щоб люди цих вимог дотримувалися", – розповів він.

Ляшко зазначив, що попри всі застереження, є ризик того, що кількість хворих буде значно збільшуватися.

"Тому нам треба знайти приміщення для госпіталізації хворих. Прийнято декілька рішень на селекторі (у п’ятницю, 23 жовтня) у прем’єр-міністра про те, що ми закриваємо певні багатопрофільні заклади виключно під прийом хворих з коронавірусною хворобою. Місцеві адміністрації мають визначитися із цими закладами", – сказав головний санлікар.

За його словами, зараз уже є понад 400 лікарень, які приймають хворих з коронавірусною хворобою.

"Певні лікарні повністю зробимо винятково під "ковід". Там будуть проводитись і ургентні операції, і інші речі хворим з коронавірусною хворобою. У людей з "ковідом" є низка ургентних питань, які необхідно вирішувати невідкладно. Якщо ми говоримо про місто Київ, то плануємо додатково задіювати ліжка Академії медичних наук, у них відкриваємо певні відділення, які будуть приймати або хворих з коронавірусною хворобою, або з соматичними хворобами. Це значно збільшує спроможність системи", – додав він.

Нагадаємо, Ляшко розказав, скільки вільних ліжок залишилося для коронавірусних пацієнтів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme