Ляшко хоче безкоштовну діагностику вірусних гепатитів

Міністерство охорони здоров'я працює над включенням діагностики вірусних гепатитів до Програми медичних гарантій (ПМГ)
 

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко на прес-конференції, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Тестування швидкими тестами щодо гепатиту В включено до ПМГ і передбачено, що сімейний лікар зобов'язаний проводити швидкі тести на вірусні гепатити В і С. Щодо діагностики - на сьогодні МОЗ працює над питанням включення вірусної діагностики гепатитів до ПМГ на 2020 рік окремим пакетом", – сказав він.

"Ми хочемо, щоб до окремого діагностичного пакету входили діагностика та визначення генотипів вірусного гепатиту С. На сьогодні з'являються нові схеми лікування, де використовуються препарати, що діють на всі генотипи. Наразі в Україні на реєстрації перебуває новий препарат, який передбачений і є ефективним для лікування всіх шести генотипів вірусного гепатиту С. Визначення генотипу – це недешева процедура, тому необхідно, щоб питання йшло в комплексі - від швидкого тесту до діагностики визначення генотипу і призначення лікування – все це має покриватися за державний рахунок у рамках Програми медгарантій", – додав Ляшко.

Заступник міністра наголосив, що на сьогодні в Україні впроваджується Глобальна стратегія з елімінації вірусних гепатитів.

"У листопаді 2019 року Україна приєдналася до Глобальної стратегії з елімінації вірусних гепатитів. Саме тоді затверджували державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції, СНІД, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року. Метою цієї стратегії є попередження 90% нових випадків інфікування вірусними гепатитами, діагностування 90% вірусних гепатитів, а також забезпечення лікуванням 90% хворих на вірусні гепатити В і С. Ми розуміємо, що видатки на охорону здоров'я в разі впровадження стратегії елімінації вірусних гепатитів збільшаться на 1,5%. Але ці видатки дадуть змогу скоротити смертність від вірусних гепатитів до 2030 року на 5%, а також збільшити тривалість життя українців щонайменше на 10%", – сказав Ляшко.

Заступник міністра також наголосив, що до України у 2020 році сумарно буде поставлено майже 50 тис. курсів лікарських засобів для лікування вірусного гепатиту С. Порівняно з 2019 роком таких курсів було 9 тис., у 2018 році – 1,8 тис.

Водночас, за словами Ляшка, на 5% скоротився показник імунізації від гепатиту В.

"Аналіз показників охоплення щепленнями показав помірний вплив пандемії COVID-19 на рівень охоплення плановими щепленнями в Україні. Зокрема, щорічний показник охоплення імунізації в середньому знизився на 5%. Найнижчий рівень охоплення щепленнями від гепатиту В у Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях", – сказав він.

Нагадаємо, 28 липня 2019 року тодішня очільниця МОЗ Уляна Супрун заявила, що віруси гепатиту В й С не передаються через столові прибори, при годуванні груддю, через обійми, поцілунки, рукостискання, кашель, чхання, а також через купання в басейні чи інших подібних місцях.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme