Ляшко хоче притягнути Гонтареву до відповідальності

Лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко вважає злочинною діяльність глави Нацбанку Валерії Гонтаревої і вважає за необхідне залучити її до відповідальності за знищення половини банківської системи і масштабні зловживання
Depo.Влада
18 жовтня 2016 10:26
ФОТО: depo.ua

Окрім того, на думку О.Ляшко, необхідно також розслідувати діяльність Фонду гарантування вкладів фізосіб в частині розпродажу майна ліквідованих банків. Таку думку лідер "радикалів" висловив журналістам на брифінгу, повідомили "ДС" в прес-службі депутата.

"Що сьогодні робить Гонтарева з банківською системою - за минулі півтора роки знищено близько 80 банків. Це втрати фізичних вкладників, це втрати юридичних осіб, фактично за безцінь продають майно, яке знаходилося в заставі цих банків. Надано десятки мільярдів гривень рефінансування, які через переведення в готівку, через валюту було виведено за кордон. Власники разом з коханками втекли та сьогодні відпочивають на Канарах і Мальдівах. Однак з державного бюджету десятки млрд. грн. передбачено на виплати вкладникам цих загиблих, знищених Гонтаревою банків ", - зазначив О. Ляшко.

За його словами, "це злочин, за який Гонтарева повинна відповідати". "У першу чергу, необхідно провести розслідування стосовно діяльності глави НБУ відносно надання рефінансування. Як, кому, за які хабарі і відкати воно було надано, і чи повернуто його. Повинна бути розслідувана діяльність Фонду гарантування, в першу чергу - реалізація заставного майна банків. Кому його було продано, за якою ціною, хто з наближених до влади отримав це майно. І ви побачите там дуже багато цікавих корупційних речей", - запевнив лідер фракції Радикальної партії.

Він нагадав, що ще 2 березня 2015 року фракція РПЛ зареєструвала проект постанови №2271 про розслідування діяльності посадових осіб Національного банку з вимогою до Президента України звільнити Гонтареву з посади голови НБУ.

"Ми неодноразово привертали увагу і громадськості, і правоохоронних органів до антидержавної, злочинної політики голови НБУ Гонтаревої. Але, на жаль, ми ані в парламенті, ані від президента підтримки не отримали. Сьогодні ми бачимо заяви колег, які, нарешті звернули на це увагу, і я пропоную всім об'єднати зусилля і проголосувати нашу постанову, 1,5 роки тому зареєстровану, яка передбачає звільнення Гонтаревої з посади голови НБУ ", - підкреслив О. Ляшко.

Він також додав, що був єдиним народним депутатом, який голосував проти призначення В. Гонтаревої на пост голови НБУ. "Вона вийшла і чесно сказала: я ніколи не працювала в банківській системі. Гонтарева тренується на українських громадянах. Результатами її тренувань є мільйони українців, які втратили заощадження, вісім десятків банків, які було штучно знищено, десятки мільярдів гривень рефінансування", - сказав О.Ляшко .

Він висловив надію, що сьогодні в парламенті знайдеться достатньо голосів для підтримки постанови Радикальної партії про вимогу відставки голови НБУ.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада