Луценко закликав мерів Бучі та Ірпеня співпрацювати зі слідством

Генеральний прокурор України Юрій Луценко порекомендував мерам Бучі та Ірпеня співпрацювати зі слідством у рамках справи про розкрадання земель
Depo.Влада
25 липня 2016 21:24
ФОТО: depo.ua

Таку заяву прокурор озвучив в ефірі "112 Україна", передає depo.ua.

"Моя рекомендація обом керівникам - співпрацювати зі слідством. Не сидіти в Польщі писати про політичні репресії. Ніхто ще нікого не заарештовує, ніхто не знімає з посади. Давайте свідчення, співпрацюйте зі слідством", - сказав Луценко.

Луценко заявив, що не має упередженого ставлення у цій справі. Однак питання про розкрадання державних земель залишається відкритим.

"У мене немає упередженого ставлення, я можу заявити, що мери Бучі та Ірпеня дуже багато зробили для цих міст. Але це не знімає питання, хто вкрав майже 900 га державного лісу і себе не забув. Приносити благо суспільству - спасибі. Але це не індульгенція, щоб незаконно отримувати благо собі і наближеним".

Генеральний прокурор також звернув увагу, що обшуки були не тільки в будинку міського голови Бучі Анатолія Федорука, а також у Бучанській міській раді, але і в 30 інших місцях. Він також не виключає, повторне проведення слідчих дій та обшуків за іншими адресами.

"Інсинуації, що це пов'язано з політикою я різко відкидаю, бо ця справа була готова десь місяць тому, в Коцюбинському проходили вибори, це частина Ірпінської громади, я не хотів, щоб це справа використала одна з політичних сил. Тому я чекав закінчення виборів", - заявив Юрій Луценко.

Нагадаємо, співробітники ГПУ 21 липня почали обшуки в будинку міського голови Бучі Анатолія Федорука, а також Бучанській міській раді. Після з'явилася інформація, що обшуки також проходять і в Ірпені. Також з'явилася інформація, що мер Ірпеня Карплюк зник.

Пізніше пояснили, що ГПУ проводить обшуки по 31 адресою за фактом зловживання і перевищення службового становища посадовими особами Бучанської міської ради за незаконне вилучення з власності держави 890 га особливих земель лісового фонду. Єдиним уповноваженим державним органом на виділення цих земель був і залишається виключно КМУ. За попередніми підрахунками вартість цих земель оцінюється в сотні мільйонів гривень.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада