Луценко розповів, про що йому довелось звітувати перед Джуліані

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що під час спілкування із Рудольфом Джуліані - особистим адвокатом американського лідера Дональда Трампа - розповів йому про справу Burisma

Про це він сказав в своєму інтерв'ю виданню Liga.net, пише Depo.ua.

"Він хотів дізнатися про справу Burisma. Не те, що стосується таємниці слідства, а загальні речі. Я йому розповів", - проінформував генпрокурор.

За словами Луценка такі розмови потягнули додаткові запитання: "Чому ви не контролюєте НАБУ, а чому справи були переведені туди в грудні 2015 року і згодом закриті?".

Очільник Генпрокуратури зазначив, що для кращого розуміння йому довелося намалювати Джуліані схему щодо підпорядкування (розмежування підслідності між ГПУ і САП/НАБУ).

"Наскільки я розумію пана Джуліані, він вважає, що справа проти фірми Злочевського (Burisma), де працювала низка іноземних членів правління, гальмувалася, а потім передана в НАБУ і закрита під впливом Байдена-старшого. На його запитання я давав чесні відповіді. Потім те саме я зробив у інтерв'ю американському "The Hill", - додав він.

З-поміж цього Луценко сказав і про те, що мав сенс спілкуватися з паном Джуліані.

"Він людина, яка має прямий доступ до президента США - найбільшого нашого стратегічного союзника. І я хотів активізувати відносини з правоохоронною системою США щодо повернення $7 млрд, які ОПГ Януковича завели на територію США. У нас є докази того, що фірми, які в хетч-фонд США завели ці кошти або ті самі, або пов'язані з фірмами, які відмивали кошти зі спецконфіскації $1,5 млрд", - розповів він.

Нагадаємо, раніше Луценко розкрив деталі розмови з Зеленським.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна