Луценко розповів про план Порошенка поставити терористів ДНР-ЛНР "на коліна"

Поки окуповані території Донбасу перебуватимуть у "карантині"
Depo.Влада
19 липня 2015 17:47
ФОТО: depo.ua

Як повідомили у прес-службі Блоку Петра Порошенка, про це Луценко заявив в інтерв'ю одному з телеканалів, передає depo.ua.

За його словами, закон про особливий порядок місцевого самоврядування на частині Донбасу ухвалено ще півроку тому, а повернення до цієї теми в проекті перехідних положень проекту змін до Конституції означає, що Донбас "спробує прогодувати себе сам".

"Існуючий закон про особливий порядок місцевого самоврядування передбачає, що на цій території, відбудуться вибори тільки тоді, коли звідти вийдуть російські війська і найманці складуть зброю. Дія цього особливого порядку - три роки. Ні про яку константу в зміні ситуації не йдеться. Це чітко указано в законі. Крім того, що вони зможуть протягом трьох років обрати своїх депутатів окремо від України, я пропоную доповнити цей закон бюджетною самостійністю", - сказав Луценко.

Він також наголосив, що Україна продовжує купувати вугілля, кокс, метал у підприємців, які платять податки на території України.

"Так от, всі зароблені гроші ця територія буде використовувати на себе. На відновлення будинків, які вони зруйнували, наприклад. Якщо вони залишаються частиною України, з особливим порядком самоврядування, вони можуть отримати кошти, які зароблять. Нам не потрібні їхні податки. Казали, що Донбас годує Україну, тому себе прогодуєте. Будуйте дороги, відновлюйте будинку, видайте зарплату бюджетникам, інвалідам тощо", - наголосив він.

В іншому ж випадку, за словами Луценка, "якщо жителі Донбасу не здатні себе прогодувати, відновити будинки, дати газ, заплатити за електроенергію, заплатити бюджетникам, видати ліки, тоді... на коліна, товариші терористи, зброю на підлогу і туди зайдуть українські війська, закриють зовнішній кордон, і тоді все це ми будемо будувати. Якщо ні, тоді нехай ця частина двох областей живе в карантині. Я називаю це "карантином". До тих пір, поки вони не усвідомлюють, що в Україні треба жити за загальними законами, вони будуть пробувати жити самостійно, а не в рамках єдиної територіальної держави. А я впевнений, що вони не зможуть", - наголосив голова фракції "БПП".

Нагадаємо, лідери терористів розкритикували рішення Верховної Ради щодо змін до Конституції. Зокрема, представник угруповання "ДНР", що визнане в Україні терористичним, Денис Пушилін заявляє, що президент України Петро Порошенко заявою про виконання низки умов для здійснення місцевого самоврядування окремими районами Донбасу порушує мінські домовленості