Луценко пообіцяв перевірити легальність задекларованої готівки нардепів

Генпрокуратура разом з ДФС перевірить чи з задекларованих депутатами готівкових коштів були сплачені податки
Depo.Влада
1 листопада 2016 11:37
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу заявив генпрокурор Юрій Луценко, повідомляє Depo.ua 

"Зареєстровано понад 100 тис е-декларацій. Я розповім, що ГПУ разом з іншими правоохоронними структурами зробить для аналізу декларацій. Чиновників, які здали декларації важливо розділити на дві принципово різні категорії: тих, які задекларували статки і сплатили податки, і тих, хто не сплатив ці податки. До них мають бути застосовані всі вимоги чинного законодавства", - сказаві він.

За словами Луценка, ГПУ разом з іншими правоохоронними органами буде аналізувати декларації половини нардепів, які задекларували готівку понад 100 тис. дол.

"Цей аналіз буде складатися зі звернення до ДФС з вимогою надати інформацію про сплачені податки, які будуть свідчити про легальність цих коштів, або несплачені податки, які будуть свідчити про нелегальність такої готівки. Ті хто ухилявся від сплати податків можуть отримати від 2 до 15 років тюрми", -  зазначив генпрокурор.

Генпрокурор також повідомив, що наступним кроком буде аналіз е - декларацій на предмет можливого відмивання грошей, здобутих злочинним способом, а також інформації про банківські вклади декларантів.

"Подальше розслідування цих ймовірних справ може вивести нас на 209 ст ККУ, відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом. Це підслідність спільна : ГПУ і НАБУ. Ми можемо створювати прокурорські групи, або передавати справи до НАБУ", - сказав генпрокурор.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада