Луценко: Ніхто не збирається нищити бізнес Коломойського, але треба трансформуватися

Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігор Коломойський мусить усвідомити необхідність трансформації в крупних підприємців, які грають за загальними правилами
Depo.Влада
23 березня 2015 19:44
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбук" пише голова парламентської фракції партії "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко, повідомляє depo.ua.

"Я був серед тих, хто пропонував ідею призначення олігархів на губернаторські посади. Тоді, в критичний момент початку війни на Сході, всі мільярдери відмовилися. Став губернатором один Коломойський. Він і його команда реально багато зробили для зламу сепаратизму і патріотичного відродження Дніпропетровщини", - пише Луценко.

Другою заслугою Коломойського, за його словами, стало перетворення Дніпропетровська на центр логістики АТО. "Звідси вилітала авіація, йшли конвої з пальним і їжею, тут родичі впізнавали тіла загиблих. Все це потребувало цілодобової важкої праці Коломойського та його заступників. За все це щира вдячність", - говориться в повідомленні.

В то й же час, за словами Луценка, поряд з цим "з'явився інший Коломойський, який прагне за будь- яку ціну залишити під особистим контролем державні підприємства".

"Від образ журналіста до використання озброєних людей. Це неприйнятно. Ніхто не збирається нищити приватний бізнес Коломойського. Але йому (як і всім іншим олігархам) доведеться усвідомити необхідність трансформації в крупних підприємців, які грають за загальними правилами", - пише Луценко.

За його словами, конче необхідно добитися спільних для всіх правил.

"Уряд має добитися, щоб дивіденди сплатила не тільки "Укрнафта", а й всі інші власники облгазів, і обленерго, і промислових гігантів типу "Турбоатому". Одночасно має бути запропонована і негайно проведена прозора процедура конкурсів для призначення керівників державних АТ. Міняти керівника в "Укртранснафті" чи деінде шляхом кулуарних рішень ставленика одного олігарха на іншого теж неприйнятно", - говориться в повідомленні.

"Ще одна важлива річ. Будь- який силовий опір має бути жорстко придушений. Бо цивілізована країна мусить мати єдину монополію - право держави на застосування зброї для захисту закону. І кожен, хто цього не визнає, а тим більше вбиває українського силовика під час його служби - має постати перед судом. Саме за це - рівність можливостей, свободу особистості і рівність перед законом - ми виходили на Майдан", - додав Луценко.

Читайте також: Порошенко оголосив Коломойського "ворогом держави №1"