Луценка в СІЗО тримали в нелюдських умовах, - ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини постановив, що екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка утримували у слідчому ізоляторі з 28 грудня 2010 року по 20 квітня 2011 року у нелюдських умовах
Depo.Влада
11 червня 2015 17:09
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в рішенні Європейського суду, передає depo.ua.

"У сьогоднішньому висновку справи Європейський суд з прав людини постановив більшістю голосів, що були порушення статті 3 (заборона нелюдського ставлення) Європейської конвенції з прав людини щодо умов утримання пана Луценка з 28 грудня 2010 до 28 квітня 2011 року", - заявив ЄСПЛ.

Суд також одностайно вирішив, що утримання Юрія Луценка у металевій клітці під час судового процесу теж є порушенням статті 3 Конвенції.

Нагадаємо, 27 лютого 2012 року Юрій Луценко засуджений до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна, з позбавленням права обіймати посади, які пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов'язків на строк до трьох років. Крім того, Луценка було позбавлено 1-го рангу державного службовця.

3 липня 2012 року Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт Луценка, а також визнав його політично вмотивованим.

7 квітня 2013 року президент звільненив його від подальшого відбування основного покарання.

Мітки: ЄСПЛ, Луценко