Лутковську у 2017-му пустять до українців у колоніях Сімферополя

Омбудсмен Валерія Лутковська в 2017 році відвідає засуджених українських громадян, які утримуються у виправних колоніях в окупованому Сімферополі
Depo.Влада
27 грудня 2016 05:45
ФОТО: depo.ua

Про це заявила уповноважений з прав людини РФ Тетяна Москалькова, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

"Лутковській було надано право відвідати в ІК-1 і ІК-2 у Сімферополі засуджених громадян України, але, оскільки відвідування в слідчому ізоляторі зайняло багато часу, досягнуто домовленість про відвідування нею вже в наступному році цих громадян", - сказала вона.

Москалькова висловила сподівання, що українська сторона в свою чергу виконає домовленості про відвідування громадян Росії, які перебувають в колоніях в Україні.

Уповноважені також планують обговорити переміщення засуджених українців з окупованого Криму та інших суб'єктів РФ на Батьківщину, повідомила Москалькова. "Для цього виконана певна робота, зібрані необхідні документи. І МЗС Росії запросив МЗС України про підтвердження їх українського громадянства, а також ми повинні отримати підтвердження, що українська сторона готова прийняти для подальшого відбування покарання цих громадян на території України. Їх зараз 17 людей", - зазначила російський омбудсмен.

Москалькова також розповіла, що звернулася до Лутковської з проханням надати допомогу в складанні по можливості максимально повного переліку громадян РФ, які утримуються в місцях позбавлення волі на території України.

"Ми будемо поглиблювати нашу співпрацю, принаймні ми маємо для цього рішучість. Взаємний моніторинг порядку умов утримання під вартою громадян України на території Росії і громадян Росії на території України вважаємо ефективним і важливим для людей, особливо в умовах політичного протистояння, яке зараз заплітається між двома державами", - процитувало агентство Москалькову.

Вона сказала, що, на думку омбудсменів двох країн, уповноважені з прав людини "повинні працювати, як лікарі без кордонів".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада