Лутковська назвала основну причину одеської трагедії 2 травня

Основною причиною трагічних подій в Одесі 2 травня, під час яких загинули 48 чоловік, стала неналежна робота місцевих правоохоронних органів
Depo.Влада
18 вересня 2014 15:45
ФОТО: depo.ua
Лутковська назвала основну причину одеської трагедії 2 травня
Лутковська назвала основну причину одеської трагедії 2 травня

Це випливає з попередніх результатів спільного провадження офісу уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської і громадянського суспільства, повідомляє прес-служба омбудсмена, передає ДеПо.

«Яскравим прикладом спільного з громадянським суспільством провадження, за словами Валерії Лутковської, стало провадження щодо порушень прав людини під час трагічних подій, що сталися 2 травня 2014 року в Одесі і призвели до загибелі 48 людей. Попередні результати цього провадження чітко свідчать, що основною причиною трагедії була відсутність належного реагування з боку місцевих правоохоронних органів і низька продуктивність їхньої роботи», - йдеться в повідомленні.

На міжнародній конференції «Ефективне розслідування через співпрацю», присвяченій подіям, що відбувалися на Майдані Незалежності в листопаді 2013 - лютому 2014 року, і яка пройшла 18 вересня в Києві, Лутковська повідомила про створений в поточному році спеціальний механізм спільних проваджень з громадянським суспільством, що передбачає співпрацю з громадськістю в сфері виявлення системних порушень прав людини, збору доказів порушень прав людини, їх узагальнення та підготовки висновків, а також контролю за виконанням актів реагування уповноваженого в рамках закону.

Як повідомляв ДеПо, в ході заворушень 2 травня в Одесі загинули 48 людей і 247 постраждали. В результаті зіткнень сепаратистів і проукраїнських активістів в Одесі був знищений табір Антимайдану на Куликовому полі і згорів Будинок профспілок.

Нагадаємо також, ТСК Верховної Ради не змогла встановити справжню причину загибелі людей через відсутність сучасного обладнання у місцевих експертів.