Лутковська вимагає заблокувати сайт "Миротворець"

Омбудсмен Валерія Лутковська просить СБУ і Нацполіцію заблокувати доступ до сайту "Миротворець" через публікацію особистих даних журналістів
Depo.Влада
12 травня 2016 12:46
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві омбудсмена, розповсюдженій прес-службою, передає depo.ua.

"11 травня Валерія Лутковська ще раз звернулася до Служби безпеки України та до голови Національної поліції України Хатіі Деканоїдзе з рекомендацією вжити заходів щодо припинення незаконного збору і поширення персональних даних осіб на інтернет-сайті "Миротворець", а також забезпечити блокування доступу до зазначеного сайту на території України Варто відзначити, що в минулому році з аналогічною пропозицією уповноважений з прав людини неодноразово зверталася на адресу правоохоронних органів ", - йдеться в заяві.

Наголошується, що оприлюднені сайтом дані є об'єктом захисту відповідно до закону України "Про захист персональних даних" та закону "Про інформацію".

Нагадаємо, що група українських хакерів проникла і обалила зсередини всю інформаційну систему Л-ДНР. Одним з результатів цього зламу стали списки журналістів та видань, які отримали акредитацію у так званій "ДНР". Ці дані виклали у вільний доступ на сайті "Миротворець". 

Це викликало негативну реакцію серед журналістів і вони відреагували на це заявою із вимогою до сайта "Миротворець" видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані журналістів, які отримали акредитацію у "ДНР".

Євросоюз і кризовий медіацентр також закликає Антона Геращенка та адміністраторів сайту "Миротворець" негайно прибрати з вільного доступу дані іноземних та українських журналістів".

Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження по цій справі.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада