Лутковська просить Деканоїдзе і Кличка гарантувати безпеку учасникам "Маршу рівності"

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до голови Національної поліції України Хатії Деканоїдзе із закликом гарантувати безпеку учасників "Маршу рівності", запланованого на 12 червня в столиці
Depo.Влада
6 червня 2016 20:17
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу омбудсмена.

"Прошу взяти під особистий контроль питання належного гарантування заходів безпеки учасників Маршу рівності та громадського порядку під час проведення акції", – йдеться в листі Лутковської.

Лутковська також закликала правоохоронців і владу публічно продемонструвати толерантну позицію щодо майбутнього заходу.

"Саме на державі і, зокрема, її правоохоронних органах лежить позитивне зобов'язання вжити належних заходів для гарантування безпеки учасників мирного зібрання від фізичного насильства з боку опонентів, забезпечення безперешкодного проведення зборів та інше. Крім цього, влада зобов'язана використовувати будь-які засоби, щоб забезпечити мирне проведення зборів, наприклад, шляхом публічних заяв перед демонстрацією з висловлюванням толерантної, примирної позиції або попередивши потенційних порушників про характер можливих санкцій", – наголошується у зверненні.

Крім того, Валерія Лутковська направила відповідне звернення Київському міському голові Віталію Кличку, відзначивши необхідність вжити в межах компетенції всіх належних заходів для забезпечення можливості проведення заходу в узгодженому місці і в призначений час.

Зазначимо, раніше Деканоїдзе заявила, що не допустить провокацій на "Марші рівності", а Кличко висловив упевненість, що захід пройде без ексцесів.

Нагадаємо, представники ЛГБТ-спільноти запланували Марш рівності на 12 червня.

Столична влада вже розглядає петицію киян щодо скаування цього заходу. У доументі зазначається, що "влада, замість того, аби надавати належну підтримку нашим захисникам захищає всілякі "паради", які на даний час взагалі є недоречними".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада