Лутковська просить Авакова звільнити Ківу

Омбудсмен Валерія Лутковська звернулася до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з пропозицією прийняти адекватне рішення про звільнення від займаної посади начальника Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції Іллі Ківи
Depo.Влада
28 квітня 2016 16:16
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу омбудсмена.

Зазначається, що Лутковська вже зверталася до голови Нацполіції з проханням вжити заходів для припинення недотримання Іллею Ківою принципів, на яких будується діяльність правової держави, та недопущення їх порушень в майбутньому.

"На жаль, протягом тривалого часу жодних дієвих заходів керівництвом Національної поліції України прийнято не було, про що свідчить інформація, яка мало не щодня з'являється на особистій сторінці Іллі Ківі у "Фейсбуці"", – йдеться в повідомленні.

У свою чергу, уповноважений з прав людини в своєму зверненні до Арсену Авакову акцентує увагу на неодноразових публічних проявах дискримінаційної поведінки Іллі Ківи і його гомофобних висловлюваннях.

"В соціальній мережі Facebook Ківа В. В. активно висвітлює свою діяльність на посаді начальника Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України. Відповідно, всі його вислови і розміщена ним на вказаному інтернет-ресурсі інформація вважаються офіційними, тобто ілюструють позицію конкретного органу влади в тій чи іншій ситуації. Як відомо, така діяльність Ківи В. В. вже давно породила в суспільстві негативну реакцію і обурення, яке посилюється відсутністю адекватної реакції з боку керівництва цієї посадової особи", – йдеться у зверненні Омбудсмана.

У той же час Валерія Лутковська зазначила, що Ілля Ківа порушував принципи, закріплені законодавством у сфері захисту персональних даних, наслідком чого стало порушення права ряду осіб на презумпцію невинуватості. Зокрема, йдеться про поширення недостовірної інформації, що стосується персональних даних Маси-Мустафи Найєма, що стало відомо в межах відкритого провадження Уповноваженого у цій справі.

"Враховуючи зазначене, прошу вас взяти до уваги наведені вище факти, пов'язані з діяльністю Ківи В. В., врахувати положення міжнародно-правових актів, якими керується все європейське співтовариство, та прийняти адекватне рішення щодо Ківи В. В. за результатами розгляду документів, поданих вам главою Національної поліції України", – зазначила Валерія Лутковська.

Нагадаємо, глава Нацполиции Хатія Деканоїдзе заявила, що ініціює звільнення Іллі Ківи.

Крім того, в соцмережах повідомлялося, що Ілля Ківа розгулював у поїзді з пістолетом без кобури.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада