Луценко заперечує тиск на видання "Новое время" (ВІДЕО)

Генеральний прокурор Юрій Луценко запевняє, що вимога Генеральної прокуратури України (ГПУ) отримати доступ до внутрішніх документів видання "Новое время" не є утиском журналістської діяльності

Про це він заявив під час спілкування з журналістами 20 лютого, а фрагмент відеокоментаря генпрокурора оприлюднила Альона Лунькова на сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

Так, Луценко переконує, що йдеться лише про "прохання надати інформацію".

"Про жодне ущемлення журналістської діяльності не йдеться. Якщо хтось із журналістів вважає такі дії такими, що перешкоджають здійсненню журналістської діяльності, прошу дуже: можете звернутися або до мене безпосередньо, або письмово, і ми обов'язково знайдемо оптимальний шлях", – наголосив генпрокурор.

За його словами, "слідство інколи потребує даних, які публікують журналісти".

"Не для того, щоб розслідувати роль журналістів, а для того, щоб виявляти витоки внутрі правоохоронних органів, а також інколи отримувати невідомі слідству факти. І тоді ми не маємо іншого варіанту, як звертатися із проханням надати інформацію від ЗМІ. І не більше того", – пояснив Луценко.

Окрім того він зазначив, що про жодні наслідки для журналістів або видань "не йдеться взагалі".

"Я, як колишній журналіст, можу вам гарантувати, що жоден журналіст і жодне видання, крім тих, які пропагандують антидержавну діяльність і підтримують кремлівську практику, в Україні за мою каденцію не потерпіли і не потерплять", – запевнив Луценко.

Нагадаємо, суддя Печерського районного суду міста Києва Володимир Карабань 4 лютого окремою постановою надав Генеральній прокуратурі України (ГПУ) доступ до внутрішніх документів редакції "Новое время" (НВ) і до всіх матеріалів, які надсилав на електронні адреси видання його журналіст Іван Верстюк.

Прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган пояснила, що суд надав ГПУ доступ до документації видання "Новое время" у зв'язку з розголошенням матеріалів досудового розслідування.

Довідка: Іван Верстюк – автор цілої низки резонансних розслідувань, зокрема про корупцію в оборонних закупівлях.

Олександр Корнієць – один із двох так званих "діамантових прокурорів", – високопоставлених співробітників прокуратури, затриманих у липні 2015 року на великому хабарі. Його звільнили, але саму справу про корупцію Корнійця досі розглядає столичний Голосіївський райсуд.

У статті, опублікованій на сайті НВ у серпні 2016-го, розповідається про те, що заступник прокурора Київщини, маючи зарплату 200 тис. грн на рік, заплатив понад 120 тис. фунтів стерлінгів за навчання дочки в британських школах.

Генпрокуратура розцінила публікацію цих даних як розголошення таємниці слідства і в червні 2017 року вже допитувала Верстюка.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme