Литвин готовий сплатити збитки у "справі рюкзаків"

Прокуратура просить засудити до одного року умовного покарання єдиного звинуваченого у так званій "справі рюкзаків" про розкрадання коштів Володимира Литвина

Про це повідомив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Снєгірьов, передає Depo.ua з посиланням на УП.

Литвин уклав зі звинуваченням угоду про визнання вини і тепер просить суд її затвердити.

Угода передбачає покарання для підприємця у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном в один рік. Також обвинувачений має сплатити 4 мільйони 855 тисяч гривень збитків.

Водночас, загальна сума, яку Литвину заплатили за рюкзаки, становить понад 14 мільйонів.

Прокурор Снєгірьов під час засідання розповів, що суму збитків встановила нова експертиза. Вона була проведена за 10 днів після закриття справи проти сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та його екс-заступника та після перекваліфікації справи з розкрадання на шахрайство.

Литвина звинувачують в тому, що він виготовляв рюкзаки для МВС з неналежної тканини.

Як повідомила юристка Центру протидії корупції Олена Щербан, умовою укладання угоди стало викриття Литвином іншого фігуранта справи.

"Литвин з прокурором Кривенком погодились, що Литвин викриває пана Пархоменка. Справа в тому, що цей фігурант помер уже від тяжкого онкологічного захворювання", – пояснила Щербан.

За її словами, Пархоменко "був посередником між Литвином, Аваковим, допомагав організувати цей процес". Він помер під час досудового розслідування, оголосити підозру йому не встигли.

Прокурор Снєгірьов сказав, що "закон не обмежує пана Литвина у тому, кого він має викрити".

У матеріалах справи, зачитаних під час засідання, фігурує особа, через яку Литвин отримував та передавав документи для тендеру. Її ім'я прокурор не називав.

Нагадаємо, 30 серпня керівник САП Назар Холодницький назвав законним закриття "справи рюкзаків".

12 липня 2018 року стало відомо, що прокурор САП закрив справу про розкрадання коштів проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

Центр протидії корупції (ЦПК) оскаржив рішення Солом'янського райсуду Києва про закриття кримінального провадження у "справі рюкзаків" щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря

Довідка: У лютому 2015 року МВС уклало договори з ТОВ "Дніпровенд" на 5 тис. рюкзаків вартістю 14,49 тис. грн та ФОП "Плигачов" на 1 тис. рюкзаків вартістю 2, 1 млн грн.

У червні 2015 року журналіст Роман Бочкала оприлюднив розслідування про те, що рюкзаки придбано через підприємства, підконтрольні міністру МВС Арсену Авакову. Проте сам Аваков заявив, що не причетний до закупівлі рюкзаків.

У липні 2015 року ГПУ порушила кримінальне провадження за цим фактом, а у квітні 2016 року передала справу Національному антикорупційному бюро.

29 серпня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав законними дії посадових осіб МВС при закупівлі в лютому 2015 року так званих "рюкзаків Авакова" і відмовив позивачеві у скасуванні результатів відповідних конкурсних торгів.

Водночас 31 жовтня у Харкові детективи НАБУ затримали сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова у так званій "рюкзачній справі" за підозрою у причетності до махінацій із закупкою рюказків для Нацгвардії.

Того ж дня НАБУ повідомило про підозру синові Авакова та екс-заступнику міністра МВС Сергію Чеботарю.

1 листопада Солом'янський райсуд Києва відпустив Авакова-молодшого під особисте зобов'язання з необхідністю носіння електронного браслета і прибути в правоохоронні органи при першій необхідності. Він обрав запобіжний захід й екс-заступнику глави МВС Сергію Чеботарю також у вигляді особистого зобов'язання. На тих же умовах суд відпустив і третього фігуранта "справи рюкзаків" - керівника IТ-компанії Turboseo Володимира Литвина.

7 листопада син Авакова похвалився у мережі електронним браслетом.

8 листопада Солом'янський районний суд Києва арештував нерухомість Олександра Авакова і Сергія Чеботаря.

У січні 2018 року Апеляційний суд Києва скасував ухвалу Солом'янського райсуду щодо арешту майна Чеботаря, та скерував матеріали справи на повторний розгляд.

25 квітня Солом'янський райсуд Києва повторно скасував арешт нерухомості Авакова-молодшого.

У квітні НАБУ та САП завершили досудове розслідування щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова і екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, підозрюваних у розкраданні коштів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme