Литовсько-Польсько-Українську бригаду можуть назвати на честь переможця росіян

Багатонаціональна військова Литовсько-польсько-українська бригада могла б називатися ім'ям князя Костянтина Острозького, що переміг росіян під Оршею в 1514 року
Depo.Влада
31 травня 2016 17:50
ФОТО: depo.ua

Про це заявив Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час засідання Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради, сейму Литви та сейму і сенату Польщі, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Хочу нагадати, що, власне, об'єднана українсько-польсько-литовська армія під керівництвом князя Острозького 8 вересня 1514 року розбила московське військо під Оршею. Це добра символічна згадка для нас, яка свідчить про те, що коли ми стояли пліч-о-пліч, ми спільно зупиняли агресора", - підкреслив спікер.

За його словами, у спільній Декларації трьох країн, створеній за результатами цього засідання, міститиметься звернення до урядів України, Литви та Польщі з проханням присвоїти Литовсько-польсько-українській бригаді ім'я князя Костянтина Острозького.
Парубій нагадав, що комітети цих країн збиратимуться двічі на рік. Наступне засідання відбудеться у Польщі.

Нагадаємо, на початку 2016 р. в Любліні відкрили штаб ЛитПолУкрбрига. Очікується, що спільна литовсько-польсько-українська бригада вступить в повну бойову готовність у 2017 р.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада