Ліля Буджурова: Не лякайте автоматами мою сім'ю і мій народ

Колишній редактор телеканалу ATR Ліля Буджурова розповіла подробиці проведення обшуку в її будинку вранці в понеділок 2 листопада
Depo.Влада
3 листопада 2015 13:55
ФОТО: depo.ua
Ліля Буджурова: Не лякайте автоматами мою сім
Ліля Буджурова: Не лякайте автоматами мою сім'ю і мій народ

На своїй сторінці у "Фейсбуці" Буджурова принесла вибачення всім, хто намагався вийти на зв'язок і не зміг", пояснила, що зараз вона "обмежена у звичних технічних можливостях спілкування", пишуть "Крим.реалії".

"Не буду коментувати ані обшук, проведений у моєму будинку, ані «підстави» до цього. Що поробиш, робота така. Що поробиш, Крим зараз такий. Нестерпно болить серце лише від одного – чим завинила моя 83-річна мама, яку я крізь стрій людей в масках і з автоматами вела до туалету, накачавши перед цим "серцевими" ліками? У чому завинила моя 8-річна онука, яка ще тепла після сну була розбуджена словами: "Не бійся, тільки не бійся". А вона все одно дуже злякалася. І хоча, дивлячись на мене своїми чернущими оченятами, повторювала "Я не злякалася", запитала: "А чому дядьки з рушницями? Вони будуть в нас стріляти?". І ніжки її при цьому тряслися під моїми руками дрібним-дрібним тремтінням. Не забуду цього ніколи", – написала Ліля Буджурова.

За її словами, подія викликала шок і нагадала випадок з онуком Буджурової, який зазнав побиття через небажання перейти з українського в російський клас.

"Півроку тому у мене був такий шок. Ні, не такий. Навіть гірше. Я тоді стояла в коридорі дитячої лікарні і чекала результатів операції, яку робили моєму онукові Рушену. 12-річного мого хлопчика побили колишні однокласники, назвавши його зрадником. Його провина була в тому, що він – учень української (колись) гімназії захотів і далі навчатися в українському класі, а вони перейшли в російський. Рушену відбили яєчка. Та так, що довелося робити операцію. Його батьки звернулися з цього приводу до прокуратури, але вона не знайшла підстав для розгляду. Все обмежилося одним моїм криком на всю гімназію. ATR тоді ще працював у Криму, але я не дозволила собі використати своє службове положення, щоб надати розголосу цьому випадку. Мій онук і після цього відмовився переходить в іншу школу, і, здається, вчителі і директор тепер більш уважно ставляться до своїх обов'язків. Але я не забуду цього ніколи», – повідомила Лілія Буджурова.

«Вчора мені виповнилося 57 років. Це вік невизначених пріоритетів. У мене їх два – моя Сім'я (а це не просто Крим, а весь мій народ) і моя сім'я. Не лякайте їх автоматами!» – написала колишній редактор телеканалу ATR.

Вранці 2 листопада в Криму почалися обшуки в будинках колишніх співробітників кримськотатарського телеканалу ATR – Лілі Буджурової, Ельзари Іслямової і в будинку батьків власника телеканалу Ленура Іслямова, а також в його будинку в Москві.

Згідно з інформацією управління російського ФСБ в Криму, обшуки проходять в рамках порушеної щодо власника ATR кримінальної справи.

Вранці 2 листопада Центробанк Росії розмістив також інформацію про відкликання ліцензії на роботу в ТОВ «Джаст Банк», що належить Іслямову. Кримськотатарський бізнесмен повідомив Крим.Реалії, що пов'язує дані заходи з блокадою Криму, ініціатором якої він також є.

МВС України відкрило два кримінальних провадження за фактом порушення прав громадян в Криму, які стосуються обшуків у помешканнях директора кримськотатарського телеканалу ATR Ленура Іслямова і екс-працівників телеканалу, а також фактів перешкоджання законній діяльності громадських організацій, які виступають проти окупації Криму. Дані про кримінальні правопорушення внесені в спеціальну базу даних, повідомили в українському міністерстві.

20 вересня розпочалася безстрокова акція по блокуванню вантажного транспорту, який прямує у Крим з продуктами і товарами, ініційована лідерами кримських татар.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.