Ліквідація Порошенка: Чому суд УПЦ МП проти ПЦУ - це лише початок

Московська церква в Україні в сумнозвісному Окружному суді Києва позивається до ПЦУ, хоче добитися скасування її реєстрації. І шанси отримати перемогу у неї досить високі

Політичний оглядач
Ліквідація Порошенка: Чому суд УПЦ МП пр…

"Окружним адміністративним судом міста Києва було відкрито провадження у справі за позовом Київської Митрополії Української Православної Церкви (у єдності з Московським Патріархатом) до Міністерства культури України та Державного реєстратора КП "Центр правової допомоги та реєстрації" щодо незаконності проведення державної реєстрації Релігійного центру Української Православної Церкви (ПЦУ)", - поінформував Ростислав Павленко, колишній директор Інституту стратегічних досліджень, якого добре пам’ятаємо у зв’язку з подіями, що сприяли отриманню Українською церквою Томосу. Наразі пан Павленко 18-й у списку партії Петра Порошенка "Європейська солідарність".

На повідомлення про судове провадження відреагував голова Верховної Ради, 2-й номер у списку "ЄС" Андрій Парубій. "В Україні вже відбуваються спроби реваншу. Московська церква в Україні не лише не бажає виконувати вимоги закону і чесно вказувати свій реальний центр - Москву. Вони намагаються скасувати реєстрацію української, вселенськи визнаної церкви. Хочуть забрати в українців право мати свою церкву. Київський окружний адмінсуд повинен здати іспит на державність і українськість і однозначно підтвердити законність реєстрації ПЦУ", - заявив він.

Ми не дарма акцентували на партійній приналежності, - поки від представників інших так званих демократичних сил, які планують брати участь у дочасних виборах, жодних коментарів з приводу майбутнього судового процесу не надходило. І, спрогнозуємо, не надійде. Більш того, спрогнозуємо іншу реакцію – вони звинуватять у всьому… Порошенка. Мовляв, держава втрутилася у церковні справи, тому і маємо таку ситуацію. Під час нинішньої кампанії спостерігаємо просту, і, судячи з останніх рейтингів, ефективну технологію: всі політсили так чи інакше працюють проти Порошенка та його партії, бо критикувати Володимира Зеленського і його "Слугу народу" не модно. Тобто, не надто заморочуються з креативом і працюють за інерцією президентських виборів.

Яким буде рішення Окружного суду? Тут все залежить від кількох факторів, і всі вони мають політичний окрас. Перший фактор – рівень зацікавленості певних політичних сил в отриманні позитивного для себе результату. Не секрет, що чільними провідниками ідеї реваншу московського православ’я в Україні є ресурсно потужна група політиків, ключова постать серед яких – народний депутат Вадим Новинський. Днями він і митрополит УПЦ МП Онуфрій у Свято-Троїцькій Сергієвій лаврі, що у Підмосков’ї, зустрічалися з патріархом РПЦ Кирилом (Гундяєвим). Відкриття провадження в Окружному адмінсуді дивним чином збіглося із цією поїздкою.

Тому можна прогнозувати, що темпи розгляду справи можуть прискоритися в разі, якщо захисники філіалу РПЦ в Україні планують одним із головних козирів своєї кампанії на виборах зробити перемогу над "порошенківською церквою". Окружний адмінсуд, як відомо, дуже чутливий до побажань окремих політиків та олігархів, що вже неодноразово доводив. Так, у квітні він вже задовольнив позов московських попів про скасування наказу Міністерства культури, відповідно до якого УПЦ МП та низка релігійних організацій, згідно із прийнятим законом, повинні внести зміни до своєї офіційної назви. То чому б суддям не стати на бік УПЦ МП знову.

Другий фактор – навряд чи ляльководи технології "зробимо їх разом" згодні давати "ЄС" нагоду мобілізувати свого виборця на темі захисту ПЦУ і Томосу. Навіть навпаки – такий сценарій їм не потрібний, враховуючи окреслену вище тенденцію до остаточного вихолощення з парламентської мапи політсили Порошенка та його союзників. Тому чутливий адмінсуд, якщо йому надійдуть побажання з коридорів влади, здатний до них дослухатися і не поспішати з рішенням. Однак ймовірність винесення несприятливого до ПЦУ вердикту вже після виборів можна оцінити як дуже високу.

Чи існують юридичні підстави для цього? Навряд чи. Але коли наші суди зупиняли такі дрібниці. Особливо, якщо йтиметься про цілеспрямовану політику влади з вичищення країни від таких "рудиментів" попереднього періоду, як "Мова. Армія. Віра". Тож неважко передбачити, що наступною жертвою реваншу стане закон про мову. А от чи будуть чистки в армійських лавах, побачимо. Думаємо, що будуть. 

Третій фактор – за його розвитком можна спостерігати прямо зараз – спроба відновлення УП Київського патріархату патріархом Філаретом. На скликаний ним собор зібралося обмаль священників, однак сам факт цього дійства обов’язково стане знаряддям медійної війни проти української церкви. Тому уважно спостерігаємо, канали яких олігархів позитивно розповідатимуть про цю подію, і що про неї заявлятимуть політики. Простіше кажучи, яку інформаційну артпідготовку проводитимуть під рішення Окружного суду. Але вже нині можна казати, що проти ПЦУ і на її розкол працюватиме потужна медіа-машина.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme