Лідер ОУН порівняв погромників Медведчука з більшовиками

Організатор учорашніх погромів у Києві Микола Коханівський не має жодного стосунку до Організації українських націоналістів
Depo.Влада
22 листопада 2016 14:32
ФОТО: depo.ua

Про це "Укрінформу" повідомив голова ОУН Богдан Червак, передає Depo.ua.

"ОУН до вчорашніх подій у центрі Києва не має жодного відношення. Вони скоріше дискредитують ідею Майдану та ідею Української революції, аніж є відзначенням річниці Майдану. Вчорашні події аж ніяк не віддзеркалюють реальну ситуацію з оцінкою та значенням того, що відбулося три роки тому", - заявив Червак, коментуючи погроми двох будівель у центрі Києва.

Він висловив переконання, що подібні події "використовують вороги України, зокрема Москва, яка, як правило, їх анонсує, а потім використовує для пропаганди на своїх телеканалах".

Щодо Миколи Коханівського, який повів активістів з Майдану на штурм "штабу Медведчука", то, за словами голови ОУН, він не має жодного відношення до ОУН.

 "Вони лише використовують назву "ОУН", але ці люди до ОУН не мають жодного відношення. Так з нашою організацією було завжди. Пригадуйте ті ж події Другої світової війни, коли у форму ОУН та УПА переодягалися більшовики і чинили безчинства під маркою ОУН. У наші часи теж такі історії були. Завжди хтось хотів використати абревіатуру "ОУН" для того, щоб дискредитувати національно-визвольних рух, Україну та українців. Те, що відбувається сьогодні, - саме з цієї опери", – зазначив Червак.

Він відмовився відповідати на запитання про те, чому Коханівський зараз грає на руку Москви.

"Я б не хотів давати характеристики відверто маргінальному діячеві і вступати в полеміку з людиною, яка не становить якоїсь реальної політичної чи суспільної ваги. Як голова ОУН я не можу опускатися нижче плінтуса", - пояснив він.

Водночас голова ОУН порадив поспілкуватися з цього приводу "з реальними бійцями батальйону ОУН, не фейковими, яким є Коханівський, та почути їхню думку з цього приводу".

Зокрема, таким він назвав колишнього заступника командира батальйону ОУН Бориса Гуменюка: "Він член нашої організації, воював. Не бігає по Майдану і нічого не палить, хоча запідозрити його у лояльності до нинішньої влади теж не можна".

Реальні ж бійці батальйону ОУН вчора участь у погромах у Києві не брали, переконаний Червак.

 "Та немає там нікого, хто воював. Ті, хто воював, вони і далі воюють. Але ніколи ті, хто воювали, не будуть робити те, що виробляє Коханівський. Поговоріть з бійцями, і вони вам розкажуть чому", – зазначив голова ОУН.

Нагадаємо, що вчора націоналісти під проводом Миколи Коханівського розтрощили відділення "Сбербанку Росії", а потім чи то офіс лідера "Українського вибору" Віктор Медведчука, чи то салон краси

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада