Лазаренко у США няньчить дітей і каже, що сидить на шиї в молодої дружини, – NYT

Засуджений за корупцію український екс-прем’єр Павло Лазаренко нині мешкає у Каліфорнії зі своєю молодою дружиною та няньчить трьох дітей
Depo.Влада
7 липня 2016 14:06
ФОТО: depo.ua
Лазаренко у США няньчить дітей і каже, що сидить на шиї в молодої дружини, – NYT
Лазаренко у США няньчить дітей і каже, що сидить на шиї в молодої дружини, – NYT

Він досі чекає на рішення США щодо надання йому політичного притулку, передає depo.ua з посиланням на The New York Times.

Відомо, що Лазаренко одружився на однокласниці свого старшого сина Оксані Циковій, яка була також його перекладачем в США і зараз працює адвокатом.

За даними видання, нинішній будинок Лазаренка придбаний на ім’я його молодої дружини за $1,8 млн. Він далеко не такий розкішний, як конфіскований маєток у Новато, придбаний Лазаренком за $6,75 млн, в якому він не провів ані дня.

Водночас виконавчий директор Центру протидії корупції Дарина Каленюк каже, що буде розчарована, якщо США нададуть Лазаренкові притулок.

"Це дуже цинічного з його боку просити США про надання політичного притулку в той час, коли він бореться зі США за $250 млн, які ті заморозили на його рахунках та намагаються повернути в Україну", - зазначила вона.

Адвокат Лазаренка відмовився давати коментарі.

Видання нагадує, що американська сага Лазаренка розпочалася, коли його літак приземлився в аеропорту Кеннеді у лютому 1999 року, коли він втік з України. В той час його розшукувала також Швейцарія.
Лазаренко у 2004 році був засуджений у США за звинуваченням у відмиванні грошей. Після виходу з в'язниці в листопаді 2012 року він перебував у центрі ув'язнення Імміграційної та митної поліції США, яка відмовляється сказати, коли випустила його на свободу.

Поки Лазаренко перебував у в'язниці, у США набирала обертів справа щодо його активів в офшорах. Нині вона налічує величезну кількість томів і існує ризик, що її розслідування затягнеться на роки, вона може потрапити до суду не раніше 2018 року.

Видання нагадує, що ім’я Лазаренка також фігурує у "панамських паперах" разом із Юлією Тимошенко та її чоловіком.

Наразі Лазаренко заявляє, що він бідний безробітний, не має жодного доходу. У судових документах, поданих ним, йдеться, що він заборгував колишньому адвокату $ 100 тис. і живе виключно на зарплату дружини.

Однак, як вважає прокурор у справі Лазаренка про відмивання коштів Марта Борщ, у нього є чимало прихованих коштів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада